Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Bezpiecznie na drodze"

Data publikacji: 2018-06-05, Data modyfikacji: 2018-06-09
A A AWydrukDrukuj  
 
  Już w najbliższą niedzielę 10 czerwca o godzinie 15.00, wzorem roku ubiegłego, na Ostrowieckim Rynku odbędzie się impreza profilaktyczna po hasłem „Bezpiecznie na drodze”. Wydarzenie nakierowane jest na zwiększenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego, jak istotne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze. Jego celem jest również podniesienie poziomu świadomości lokalnego społeczeństwa na temat wpływu alkoholu i narkotyków na organizm kierowcy oraz możliwych skutków jazdy po zażyciu substancji psychoaktywnych. W programie imprezy oprócz zabaw i konkursów dla dzieci z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zaplanowany jest m.in. pokaz ratownictwa drogowego, pierwszej pomocy, instruktaż prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych, wybuch poduszki powietrznej. Do dyspozycji mieszkańców będą symulatory zderzania, dachowania, autochodziki dla dzieci. Ostrowiecki Rynek zostanie podzielony na trzy strefy: zabawy, relaksu oraz nauki i profilaktyki. Dla uczestników konkursów i zabaw zostały przewidziane upominki. Podczas imprezy zostaną wręczone nagrody dla laureatów testu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zorganizowanym przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wydarzenie zakończy koncert Justyny Sawickiej – finalistki Must Be the Music. Tylko muzyka. Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Do współpracy zostały zaproszone instytucje i organizacje działające w obszarze profilaktyki i szeroko rozumianego bezpieczeństwa z terenu naszego miasta. ZAPASZAMY.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3990-bezpiecznie-na-drodze-2
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola