Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpłatne badania dla dzieci

Data publikacji: 2017-10-05, Data modyfikacji: 2017-10-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu dzisiejszym w ostrowieckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca przeprowadzenie w dniach 13-15 października br. badań dla dzieci w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci. W naszym mieście to już druga edycja tej akcji. W ubiegłym roku przebadano 203 dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 6 lat. Na ten cel Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczyła wówczas kwotę 13.800 zł – powiedziała Wiceprezydent Marzena Dębniak. - Warto jednak wspomnieć, że nie są to jedyne akcje prozdrowotne skierowane do mieszkańców naszego miasta. Należy podkreślić, że dużym zainteresowaniem cieszą się również akcje prowadzone przez radnych KWW Jarosława Górczyńskiego pt. „Sobota ze zdrowiem” czy program gminny „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci”. W kwietniu ubiegłego roku po raz pierwszy w naszym mieście przeprowadzane były badania dzieci w ramach programu „Nie nowotworom u dzieci”, w wyniku czego: 3 dzieci skierowano do poradni endokrynologicznej, 31 do poradni chirurgicznej, 5 onkologicznej, 1 dziecko laryngologicznej, w 25 przypadkach lekarze zalecili kontrole za 3 miesiące, 1 dziecko w trybie natychmiastowym skierowano do Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach (nowotwór nadnerczy). Każdy taki przypadek to dowód, że badania profilaktyczne u  dzieci mają ogromny sens - powiedziała radna Joanna Pikus. W bieżącym roku badania skierowane są do 200 osobowej grupy dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 6 lat. Badania wykonują radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Podczas każdej akcji rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki. Ilość miejsc jest ograniczona (200 dzieci), więc decyduje kolejność zgłoszeń. Uprzejmie prosi się rodziców lub opiekunów zgłaszających dziecko na badanie aby podawali  PESEL dziecka. Prosimy również aby w dniu badania zgłaszać się 15 min przed wyznaczoną godziną, czas badania dziecka to około 15 min. Przed badaniem zalecane jest aby dzieci nie spożywały napojów gazowanych – powiedziała Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek. Zapisy na badania odbędą się w dniach 9-10.10 2017 r. w godzinach od 9.00-12.00 pod nr telefonu: 531 473 039 oraz 603 843 283. Cały koszt akcji w wysokości 14.490 zł pokryty zostanie z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Do pomocy w kwestiach techniczno-organizacyjnych zgłosili się Radni Rady Miejskiej, którzy w ramach wolontariatu będą służyć pomocą zarówno personelowi lekarskiemu jak i osobom przybyłym na badania

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3051-bezplatne-badania-dla-dzieci
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola