Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Kultura w Centrum"

Data publikacji: 2018-07-25, Data modyfikacji: 2018-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 
„Kultura w Centrum” to nowy cykl weekendowych wydarzeń artystycznych i rekreacyjnych, jakie w dwóch ostatnich tygodniach lipca oraz przez cały sierpień i na początku września organizuje Miejskie Centrum Kultury. Oczywiście przestrzenią spotkań w tytułowym Centrum jest Rynek naszego miasta, gdzie już w poprzedni weekend odbyły się animacje i warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez grupę Toja, zorganizowana przez Hufiec ZHP „Harcerska Niedziela” oraz znakomicie przyjęty koncert duetu Czarny-Nosal. Ostatni weekend lipca w sobotę 28 lipca to rozpoczynające się o 16.00 warsztaty kuglarskie oraz lalkarskie, gry planszowe i podwórkowe a także nauka walki na miecze piankowe. W niedzielę 29 lipca na schodach przy fontannie o 21.00 rozpocznie się II Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu dwóch chórów, orkiestry i solistów z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Opatowa pod dyrekcją Zdzisława Staniszewskiego. Każdy sierpniowy weekend to „Seanse Nocy Letniej” czyli kino plenerowe z ofertą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Najmłodsi obejrzą „Królewnę Śnieżkę (4 sierpnia o 17.30), „Ryśka Lwie Serce” (5 sierpnia o 17.30, „Dzielnego Koguta Mańska(11 sierpnia o 17.30) oraz „Balerinę”(12 sierpnia o 17.30). Seanse dla dorosłych odbędą się w te same dni (ale o 20.00) i obejmą „Boską Florence”, „Światło między oceanami”, „La La Land” i „Piłkarski poker”. W przerwach między seansami ze swoimi recitalami wystąpią soliści Studia Wokalnego Pandora z MCK (Wiktoria Wójcik, Piotr Mazur, Urszula Czerwiec, Matylda Szklarska, Ewa Goworowska, Viktoria Pongowska, Martyna Cieśla i Kamila Szemraj). W sobotę 18 sierpnia i niedzielę 26 sierpnia Rynek będzie scenerią rodzinnych pikników oraz koncertów organizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wystąpią Bogdan Trojanek&Terne Roma (18.08 o 20.30) oraz Abba Show (26.08 o 20.30).Niedziela 19 sierpnia to kolejne spotkanie z animacjami grupy Toja. W sobotę 25 sierpnia na Rynku odbędzie się potańcówka przy muzyce Kapeli Sołtysa z Wąchocka, a 30 sierpnia rozpoczną się tam mające trwać do 1 września plenerowe warsztaty Teatru Teorikon z MCK.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/4183-kultura-w-centrum
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola