Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lokalna.TV: Ostrowiec Świętokrzyski stawia na języki

 
Uczniowie szkół gimnazjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego mają możliwość bezpłatnie zdobyć certyfikat językowy. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podjął kolejną inicjatywę mającą na celu wspierać ostrowiecką młodzież, tym razem są to bezpłatne certyfikowane egzaminy dla uczniów szkół gimnazjalnych. Egzaminy przeprowadzane są w trzech językach: angielskim, niemieckim i francuskim. Koszt egzaminu dla jednej osoby to ponad 300 złotych, całość finansowana jest z budżetu miasta. Egzamin pozwoli uczniom sprawdzić stopień opanowania języka obcego, we wszystkich czterech umiejętnościach językowych (czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie). Każdy zdający otrzyma raport pokazujący wyniki uzyskane z poszczególnych części egzaminu, a po zdaniu egzaminu otrzyma certyfikat ważny przez całe życie.

 


Lokalna TV Ostrowiec
 
Data pliku video: 2016-05-23, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola