Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto tonie w kwiatach

Data publikacji: 2018-06-26, Data modyfikacji: 2018-06-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Od miesiąca terenami zielonymi przy Alei 3 Maja zajmuje się Gmina Ostrowiec Świętokrzyski i już widać efekty. Centrum miasta jest ukwiecone, jak nigdy dotąd. - Prezydent Jarosław Gorczyński był zwolennikiem porozumienia na mocy, którego przejęliśmy od Świętokrzyskiego Zarządu Dróg utrzymanie terenów zielonych na tym odcinku drogi wojewódzkiej - mówi Milena Gawąd, inspektor w Wydziale Infrastruktury Komunalnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pod koniec kwietnia podjęto odpowiednią uchwałę, a już dziś widać pierwsze efekty. Choć porozumienie koncentruje się głównie na liczbie wykoszeń, która teraz będzie wyższa. Bowiem czterokrotnie dokona ich gmina, a dwukrotnie ŚZD, ale na tym nie koniec. Na słupach oświetleniowych już wiszą ample z pelargoniami, zaś kolejnym elementem dekoracyjnym są gazony z kwiatami. - Ustawiliśmy 24 betonowe gazony, w których już dokonano nasadzeń kwiatami i ozdobną trawą- mówi Milena Gawąd. W sąsiedztwie Alei pojawiły się też begonie drobnokwiatowe i ozdobna trawa zielistka. Zmiany w estetyce miasta niestety często stają w kontrze do braku reakcji zarządców innych dróg, którzy nie potrafią dokonywać nawet regularnych wykoszeń trawy. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta kilka interpelacji dotyczyło właśnie tego problemu.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/4072-miasto-tonie-w-kwiatach
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola