Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa jakość na ulicy Siennieńskiej

Data publikacji: 2018-04-13, Data modyfikacji: 2018-04-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Jeszcze przed wakacjami mieszkańcy Osiedla Słoneczne oraz ostrowczanie odwiedzający tę część miasta odetchną z ulgą. Do tego bowiem czasu zostaną zakończone prace przy renowacji ulicy Siennieńskiej, na odcinku od ulicy Polnej do ulicy Jana Pawła II. To ważne zadanie, o które wnioskowali mieszkańcy. Ten blisko pół kilometrowy odcinek stanowi wewnętrzną drogę, przy której zlokalizowana jest szkoła, Dziecięcy Dom Kultury, market oraz kilka punktów usługowych. Obecnie Zakład Usług Miejskich prowadzi remont chodnika oraz wykonuje wygodną, szeroką ścieżkę rowerową z masy asfaltowej. Nawierzchnia chodnika zostanie wykonana z kostki betonowej. Wkrótce rozpoczną się również prace przy zmianie nawierzchni drogi. W ramach bieżącego utrzymania dróg Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wykona nową nawierzchnię asfaltową oraz utwardzi pobocza płytami ażurowymi. - Realizowane prace to nasza odpowiedź na liczne wnioski mieszkańców Osiedla Słoneczne. Takie sygnały otrzymywałem bezpośrednio od ostrowczan, ale też przekazywała mi je radna z tego rejonu – pani Marta Woźnicka – Kuzdak. Po zakończeniu prac ten odcinek ulicy Siennieńskiej zmieni się w bezpieczny ciąg, zarówno dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Rozwiąże to główny obecnie problem komunikacyjny na tym osiedlu – uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. – Wsłuchujemy się w głos naszych mieszkańców i w miarę możliwości staramy się rozwiązywać istniejące bolączki. Realizując duże inwestycje nie zapominamy o mniejszych działaniach, które decydują częstokroć o codziennym komforcie życia.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3773-nowa-jakosc-na-ulicy-siennienskiej
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola