Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowoczesne przystanki zdobią miasto

Data publikacji: 2017-12-08, Data modyfikacji: 2017-12-10
A A AWydrukDrukuj  
 
  Siedem nowoczesnych wiat przystankowych, utrzymanych w miejskiej kolorystyce, stanie się kolejną wizytówką Ostrowca. W minionym tygodniu dwa przystanki stanęły w centrum miasta – na zachodniej pierzei Rynku oraz na ulicy Starokunowskiej, kolejne dwa zostały zamontowane na ulicy Sandomierskiej - przy kościółku p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, a ostatnie w tym etapie pojawią się w przyszłym tygodniu na ulicy Henryka Sienkiewicza oraz w pobliżu szpitala na ulicy Karola Szymanowskiego. Nowe wiaty mają nowoczesny wygląd, a ich wyjątkowy charakter podkreśla pomarańczowo – czarna kolorystyka. To już kolejny element w przestrzeni miejskiej nawiązujący do charakterystycznych dla naszego miasta barw, kojarzących się z hutniczymi tradycjami, a dalej z barwami Klubu Sportowego Zakładów Ostrowieckich. - Pierwsze dwie nowe wiaty przystankowe zostały ustawione na początku września na ulicy Sienkiewicza oraz przy Celsie i spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony mieszkańców. To był dodatkowy impuls do dalszych działań. Cieszę się, że ostrowczanie dostrzegają i pozytywnie odbierają zmiany oraz wprowadzenie pomarańczowo czarnych barw do przestrzeni miejskiej, przy drogach, na mostach i realizowanych nowych przystankach autobusowych – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. - Kolory pomarańczowy i czarny są mocno osadzone w naszej lokalnej historii i świadomości barw związanych z przemysłową i sportową historią Ostrowca  Świętokrzyskiego.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3307-nowoczesne-przystanki-zdobia-miasto
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola