Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Data publikacji: 2018-03-02, Data modyfikacji: 2018-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypadające na dzień 1 marca zainaugurowała msza święta w Kolegiacie p.w. Świętego Michała Archanioła koncelebrowana przez ks. prałata Jana Sarwę. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe, powiatowe, organizacje kombatanckie, przedstawiciele Policji Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Po mszy uczestnicy uroczystości w hołdzie żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego złożyli wieńce oraz zapalili znicze pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych Żołnierzy Armii Krajowej. W imieniu Prezydenta Miasta kwiaty złożyła Wiceprezydent Miasta Marzena Dębniak, Sekretarz Miasta Anna Niedbała oraz Radni Miejscy Włodzimierz Stec i Andrzej Pałka.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3616-obchody-narodowego-dnia-pamieci-zolnierzy-wykletych
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola