Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Badania najmłodszych

Data publikacji: 2017-10-17, Data modyfikacji: 2017-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Badania najmłodszych

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta przez trzy dni w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzone były badania dzieci, w ramach akcji „Nie nowotworom". 

Z inicjatywy radnych KWW Jarosława Górczyńskiego na ostrowiecki Rynek zajechał ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym przebadanych zostało 210 dzieci w wieku od dziewięciu miesięcy do sześciu lat. Są to badania USG jamy brzusznej, szyi i dodatkowo u chłopców jąder. Badania pozwalają zdiagnozować choroby nowotworowe we wczesnym stadium.

„Chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym radnym, tym bardziej, że nie jest to obowiązek tylko dobra wola. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest profilaktyka i dobro dzieci. W zeszłym roku akcja ta cieszyła się ogromną popularnością, podobnie jest w tym roku, dlatego też nie wykluczam, że taka akcja zostanie powtórzona również za rok. Zawsze popieram tego typu inicjatywy, gdyż zdrowie mieszkańców naszego miasta, a w szczególności dzieci, jest dla mnie bardzo ważne. Pomimo tego, że służba zdrowia nie leży w gestii gminy to tego typu inicjatywy, zawsze będę wspierał” mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Poza rożnymi akcjami profilaktycznymi organizowanymi przez miasto Ostrowiec Świętokrzyski prowadzona jest również akcja skierowana do dzieci, dotycząca szczepienia przeciwko pneumokokom.
„To jest niezwykle ważne, że rodzice zdają sobie sprawę z tego jak ważna jest profilaktyka. Czeka nas dużo pracy, ale jest to praca bardzo przyjemna i dająca ogromną satysfakcję” mówi wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Joanna Pikus.

„Wielu rodziców chce przebadać swoje dzieci dla pewności, że są zdrowe. Rodzice otrzymują wyniki badań na piśmie bardzo szybko. Oczywiście są przypadki, że nowotwór u małego pacjenta zostaje wykryty, wówczas dziecko zostaje objęte opieką. Rodzic nie pozostaje sam. Mały pacjent kierowany jest do ośrodków onkologicznych i tam wdrażane jest odpowiednie leczenie” powiedział Albert Matera lekarz radiolog za Szpitala Dziecięcego z Lublina.
UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola