Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Dzień Edukacji Narodowej

Data publikacji: 2017-10-20, Data modyfikacji: 2017-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Dzień Edukacji Narodowej

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 18 października w Hotelu Accademia. Z tej okazji nauczyciele z ostrowieckich szkół i przedszkoli otrzymali odznaczenia i wyróżnienia za swoją ciężką pracę. 

W uroczystości uczestniczyli: Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Wiceprezydent Marzena Dębniak, Przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda- Dudek, Anna Niedbała- Sekretarz Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Rektor WSBiP Izabela Zaborowska, poseł Andrzej Kryj, Andrzej Bętkowski, wicewojewoda świętokrzyski, Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty, Zbigniew Wojciechowski – dyrektor wydziału nadzoru pedagogicznego i strategii, Ewa Malec, prezes zarządu ZNP w Ostrowcu, Agata Adamek przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Ostrowcu, radni miejscy i powiatowi oraz zaproszeni goście.

„Dzień pracowników oświaty to dzień szczególny. Mamy w Ostrowcu nauczycieli wybitnych, a nasza oświata ma się bardzo dobrze. Serdecznie dziękuję za to pani wiceprezydent i pani przewodniczącej rady miasta. Dziękuję także wszystkim radnym miejskim. Uchwały dotyczące oświaty podejmowane są jednogłośnie. To z korzyścią przekłada się na ostrowiecką oświatę. Dbamy o nauczycieli i uczniów, bo to dzisiejsi uczniowie w przyszłości będą decydować o tym jak będzie wyglądać nasze miasto. Mamy świetną bazę dydaktyczną” mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. 

„Nauczyciel to trudny i bardzo odpowiedzialny zawód. W naszych ostrowieckich szkołach jest bezpiecznie i to dzięki Państwu. Ten rok był trudny. Staraliśmy się, żeby wszyscy nauczyciele mieli pracę. W przeszłym roku będą kolejne propozycje” mówiła wiceprezydent Marzena Dębniak.

Serdeczne życzenia dla nauczycieli przekazała także przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda – Dudek.
Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola