Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Gminna szczepionka na pneumokoki

Data publikacji: 2018-05-17, Data modyfikacji: 2018-05-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Gminna szczepionka na pneumokoki

Zdrowie ostrowczan, zwłaszcza tych najmłodszych jest przedmiotem troski władz samorządowych. Stąd też od dłuższego czasu w naszym mieście orgaznizowane są liczne akcje prozdrowotne jak np. soboty ze zdrowiem, czy jak testy przesiewowe wykonywane w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci realizowanego przez Fundację Ronalda Mc Donalda. Poza akcjami profilaktycznymi od kliku lat ostrowieckie dwulatki mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

Także w tym roku od połowy maja podmioty lecznicze świadczące usługi podstawowej opieki zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczną bezpłatne szczepienia dzieci w ramach „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych 
u dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w Ostrowcu Świętokrzyskim w latach 2015-2018 z zastosowaniem szczepionki skoniugowanej 13 walentnej”. To już ostatni rok realizowanego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski programu. Na pokrycie kosztów akcji szczepień dla dzieci zabezpieczone było rokrocznie około 100 000,00 złotych. 

- Dobrze zabezpieczać i szczepić, niż czekać na epidemię, czy też pandemię chorób. 
W przypadku niektórych sczepień decyzja pozostawiona jest rodzicom, 
ale pneumokoki weszły już do obowiązkowego kalendarza. Jako prezydent cieszę się, że przez trzy lata trwania programu daliśmy szansę na skorzystanie ze szczepionki tym, dzieciom, których rodzice nie mogli sobie na to pozwolić ze względów finansowych – uważa Prezydent Miasta.

- Zakażenie bakterią pneumokoka jest przyczyną wielu groźnych chorób, 
w szczególności u dzieci. Co gorsze, pneumokoki mają dużą zdolność przełamywania naturalnych barier odpornościowych człowieka i w finale bardzo często doprowadzają do stanów zagrożenia życia. Dlatego tak ważne jest, by zabezpieczyć dzieci przed tymi zagrożeniami – uważa wiceprzewodnicząca RM Joanna Pikus. – Dziękuję Prezydentowi Miasta za wsparcie i konsekwentne prowadzenie polityki prozdrowotnej. Być może już wkrótce przystąpimy również do sczepienia dziewczynek przeciw wirusowi HPV.

Bezpłatnemu szczepieniu przeciwko zakażeniom pneumokokowym mogą być poddane dzieci, które w 2018 roku ukończyły drugi rok życia (rok urodzenia 2016) i posiadają stały meldunek na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.
Szczegółowych informacji na temat organizowania szczepień w każdej z przychodni można uzyskać u kierowników placówek lub w punktach szczepień oraz w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola