Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Hala targowa

Data publikacji: 2017-11-27, Data modyfikacji: 2017-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Hala targowa

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie nowoczesny kompleks handlowy, gdzie swoje produkty rolne będą sprzedawali lokalni producenci. Budowa obiektu, nazwanego „Mój Rynek”, wraz z infrastrukturą ruszy już niebawem. Na nowej hali będzie można kupować w połowie przyszłego roku. Radni na ostatniej sesji przegłosowali dodatkowe 400 tysięcy złotych na jej realizację

Na budowę wiaty wraz z panelami fotowoltaicznymi oraz zagospodarowaniem terenu gmina dostała blisko milion złotych dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Cała inwestycja pierwotnie miała kosztować około 2 miliony 400 tysięcy złotych. Okazało się jednak, że zadanie będzie droższe i w związku z tym radni miejscy zadecydowali o dołożeniu do niej dodatkowych 400 tysięcy złotych z budżetu miasta. 

- Zakładane koszty budowy hali wzrosły. Przeprowadzone przetargi wykazały, że koszt wykonania prac będzie wyższy. Obecnie to wykonawcy dyktują ceny, stąd konieczność przesunięcia środków miejskich na inwestycję - poinformował prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Zależy nam na tym, żeby to miejsce było kolejną wizytówką miasta. Na ostrowieckim targowisku zakupy robią nie tylko ostrowczanie, ale również wiele osób przyjeżdżających z ościennych miejscowości, w tym z sąsiednich województw. Sezonowo pracuje tu prawie tysiąc podmiotów. To ważny punkt na gospodarczej mapie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Prace budowlane mają ruszyć na początku grudnia, a zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2018 roku. Osoby, które do tej pory handlowały na tym terenie już mają wyznaczone inne place do prowadzenia swojej działalności. 

Projekt przewiduje utworzenie nowego placu przy ul. Cegielnianej wraz z wiatą handlową z zapleczem sanitarnym o wymiarach 33 na 52 metrów, gdzie znajdzie się 61 miejsc handlowych. Pod wiatą powstanie 61 profesjonalnych miejsc handlowych. Każde ze stanowisk będzie oświetlone. „Mój Rynek” wyposażony będzie w kanalizację, parking oraz odpowiedni dojazd. Ponadto, poza wiatą, przy jej północnej elewacji powstanie 6 miejsc handlowych. Warty uwagi jest również fakt, że targowisko zostanie wyposażone w odnawialne źródła energii. 

UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola