Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: I etap inwestycji zakończony

Data publikacji: 2018-01-10, Data modyfikacji: 2018-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: I etap inwestycji zakończony

W miniony czwartek Prezydent Jarosław Górczyński poinformował o zakończeniu prac związanych z realizacją I etapu inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie ulicy Rzeczki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Jest to najdroższa inwestycja drogowa w mieście, gdyż realizacja tego odcinka to wartość ponad 7 mln 400 tys. zł – mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Cieszy mnie fakt, że udało się zakończyć realizację tego zadania jeszcze w grudniu zeszłego roku. Na ten rok planujemy budowę II etapu i dokończenie prac remontowo-budowlanych na odcinku drogi od „ogródków działkowych” do skrzyżowania z ulicą Siennieńską. 

Ta część miasta oblegana jest przez pieszych, rowerzystów, a także osoby uprawiające biegi, gdyż sąsiedztwo lasów jest ulubionym terenem dla osób aktywnie uprawiających sport, stąd też obecna infrastruktura jest dla nich wielkim udogodnieniem – mówił Prezydent. Natomiast wybudowane skrzyżowanie świetlne wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa, a także mieszkańców tej części miasta.

Ulica Rzeczki jest fragmentem tzw. północnej obwodnicy miasta, która nadal jest w planach i w realizacji. Jak podkreślił Prezydent ta koncepcja nadal obowiązuje i obecnie gmina wykupuje grunty na odcinku ulic Siennieńskiej i Bałtowskiej, skrzyżowania z Samsonowicza. Jednak to działania zaplanowane na kolejne lata.

Radny miejski Marek Giemza podziękował Prezydentowi za realizację I etapu inwestycji, na której w szczególności zależało mieszkańcom tej części miasta. Wyraził również zadowolenie, że II etap powstanie już w tym roku.

Obecnie, w ramach I etapu inwestycji rozbudowano ul. Rzeczki na odcinku ponad 1 km, przebudowano ulice Kraszewskiego i Iłżecką, wybudowano ścieżkę rowerową oraz chodnik, 4 zatoki autobusowe, rozbudowano skrzyżowania ulic: Rzeczki, Kraszewskiego z Iłżecką wraz z budową sygnalizacji świetlnej. Ponadto powstała kanalizacja deszczowa, ustawiono oświetlenie uliczne, przebudowano sieć wodociągową, sieci energetyczne, urządzenia teletechniczne oraz sieć gazową.

UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola