Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Inwestycje na przyszłość

Data publikacji: 2017-10-09, Data modyfikacji: 2017-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Inwestycje na przyszłość

Sprawy gospodarcze w coraz większym stopniu są centralnym punktem strategii realizowanej w skali lokalnej i regionalnej. W procesie rozwoju regionów to małe i średnie przedsiębiorstwa odgrywają kluczową rolę. To one zapewniają około dwóch trzecich wszystkich miejsc pracy w sektorze prywatnym. Dlatego jednym z głównych zadań gminy jest tworzenie korzystnych warunków rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Konieczne jest niwelowanie bariery administracyjnej oraz zapewnienie jak najlepszych warunków do tworzenia i rozwoju inwestycji. 

Tak właśnie dzieje się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miasto mimo trudnych zmian ekonomiczno – społecznych związanych z przemianą ustrojową w 1989 roku, a także z rozszerzeniem granic Unii Europejskiej, dzięki podejmowanym przez gminny samorząd działaniom, a zwłaszcza tym od 2015 roku zdecydowanie staje się atrakcyjną lokalizacją zarówno dla inwestorów, jak i samych mieszkańców.

Prezydent Miasta Jarosław Górczyński od początku swojej kadencji wdraża programy i projekty mające wpierać lokalną przedsiębiorczość oraz przyciągające nowych inwestorów. Zaskakującą nowością, jak na standardy miasta, była odważna decyzja aby zaprzestać podnoszenia podatków od nieruchomości. Przez ponad 20 lat, pod rządami kolejnych włodarzy, podatek ten był corocznie podnoszony. Tymczasem przekłada się on na koszty prowadzenia działalności, proporcjonalnie do rozmiaru prowadzonego biznesu. Decyzja o zamrożeniu tych stawek, skonsultowana z Radą Inicjatyw Gospodarczych funkcjonującą przy prezydencie, nie spowodowała pustek w miejskim budżecie, natomiast w znacznym stopniu ułatwiła rozwijanie się lokalnych przedsiębiorstw.

Miasto przygotowało również dobrą ofertę dla nowych inwestorów, którą stale rozszerza i ulepsza. Program zwolnień od podatków jest uzależniony od najważniejszego czynnika, czyli ilości utworzonych nowych miejsc pracy. Skupowanie terenów inwestycyjnych i ich przygotowanie, ma docelowo stworzyć najlepszą bazę pod inwestycje w regionie. Wszystko wskazuje, że tak będzie, ponieważ, tereny znajdują się w uprzemysłowionej okolicy, w pobliżu Celsy Huty Ostrowiec. Dodatkowo duża ich część, w pobliżu ulicy Bałtowskiej została niedawno, dzięki staraniom prezydenta, włączona do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

„Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do stabilnego rozwoju firm, które skutkować mają tworzeniem nowych miejsc pracy, lub też umożliwieniem zatrudnionym, pracy w dobrych warunkach z możliwością rozwoju i awansu. Bardzo ważnym punktem w naszym budżecie jest wydatkowanie środków na rozwój infrastruktury technicznej, w tym głównie drogowej i kanalizacyjno-wodociągowej. Dbamy o kompleksową poprawę sieci dróg gminnych oraz tych przebiegających przez nasze miasto. Uważam, ze sprawna sieć drogowa to magnes dla inwestorów. Drugim takim magnesem jest również sprawna sieć kanalizacyjno-wodociągowa. A trzecim posiadanie terenów uzbrojonych pod inwestycje. Dlatego przygotowanie terenów to jedno z kluczowych działań” podkreśla prezydent. 
UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola