Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Jarosław Górczyński prezydentem

Data publikacji: 2018-10-25, Data modyfikacji: 2018-10-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Jarosław Górczyński prezydentem

Jarosław Górczyński, dotychczasowy prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, zdobył w wyborach 70,39 proc. głosów i przez kolejną kadencję będzie pełnił tę funkcję.

Urodził się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest absolwentem Technikum Samochodowego w Ostrowcu Św. Studia na kierunku „Elektroenergetyka” ukończył na uczelni im. Kando Kalmana w Budapeszcie. Od tego czasu jest zauroczony kulturą węgierską i podejściem Węgrów do życia, a kuchnia tamtego regionu należy do jego ulubionych. W 2011 roku uzyskał tytuł MBA Politechniki Lubelskiej oraz University of Illinois w Chicago.

"Jestem człowiekiem techniki. Pracę zawodową rozpocząłem jako inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w 1995 roku. Kilka lat później awansowałem na stanowisko kierownika referatu ds. realizacji strategii miasta" - pisze o sobie Jarosław Górczyński. "W 2006 roku w wyborach samorządowych zostałem wybrany do Rady Powiatu. Złożyłem jednak mandat, gdyż w grudniu 2006 r. powierzono mi obowiązki wiceprezydenta miasta" - dodaje.

W wyborach do Sejmu RP 9 października 2011 roku uzyskał mandat posła na Sejm VII kadencji. W 2014 r. wystartował w wyborach samorządowych i w listopadzie został wybrany na urząd prezydenta miast Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ma żonę i dzieci; jego pasją jest ogrodnictwo, a słabością - słodycze.

UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola