Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Konferencja Nauki i Biznesu

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Konferencja Nauki i Biznesu

Kilkadziesiąt osób – przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz ostrowieckiego samorządu uczestniczyło w konferencji poświęconej perspektywom rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego oraz miast północnej części województwa w oparciu o wykorzystanie najnowszej myśli badawczej i technicznej. 

Inicjatorem I Ostrowieckiej Konferencji Nauki i Biznesu pt. „Perspektywy rozwoju przemysłu w Ostrowcu Świętokrzyskim z wykorzystaniem prac B+R i komercjalizacji wiedzy" był Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Wszyscy prelegenci podkreślali zgodnie, że rozwój współczesnych przedsiębiorstw i gospodarki wymaga stałej wymiany myśli badawczej i technicznej, dostępu do nowoczesnych technologii i zaplecza technicznego, co zapewnia współpraca z jednostkami naukowymi.

„To nasze kolejne działania mające na celu wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i przemysłu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zależy mi na tym, aby w naszym mieście pojawiały się nowe przedsięwzięcia gospodarcze, szczególnie jeśli mówimy o tych na najwyższym poziomie, czyli z wykorzystaniem potencjału sektora B+R (badania i rozwój). Głównym tematem dzisiejszej konferencji jest, jak zwiększyć innowacyjność i konkurencyjność ostrowieckich firm. Dążę do tego, aby w Ostrowcu Świętokrzyskim powstawały trwałe i lepsze miejsca pracy, a ostrowiecki przemysł tworzył jak najwięcej innowacyjnych produktów sprzedawanych na rynku krajowym i międzynarodowym„ wyjaśnił Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. 

W trakcie konferencji zostało podpisane trójstronne porozumienie o współpracy, którego sygnatariuszem w imieniu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski był Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Sektor nauki reprezentowali prof. dr hab. inżynier Piotr Doerffer z Instytutu Maszyn Przepływowych oraz prof. Jan Holnicki – Szulc z Instytutu Podstawowych Problemów Technik Polskiej Akademii Nauk, a sektor przedsiębiorczości reprezentował Prezes Świętokrzyskiej Izby Gospodarczej Przemysław Plaskota.

„Zamierzamy włączyć się w proces szukania nowych i nowatorskich rozwiązań dla istniejących w mieście firm. Własnie temu służyć ma podpisane dzisiaj porozumienie” wyjaśnił Prezydent Górczyński. 
Porozumienie dotyczy wspólnego działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Ostrowca Świętokrzyskiego i regionu północnej części województwa, poprzez promowanie innowacji, wspieranie prac badawczo - rozwojowych i wdrażanie ich wyników w postaci najnowocześniejszych technologii do zastosowania w praktyce działań gospodarczych. Ponadto strony zobowiązały się do prac na rzecz rozwoju kadr.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski podjęła się organizacji cyklicznych spotkań i konferencji z udziałem przedsiębiorców i przedstawicieli nauki, a Instytuty Polskiej Akademii Nauk, do uczestnictwa w konferencjach celem diagnostyki potrzeb rozwojowych przemysłu w regionie oraz do podejmowania zadań rozwiązywania problemów świętokrzyskiego biznesu. Z kolei przedsiębiorcy, jako główni beneficjenci niniejszego porozumienia zadeklarowali wolę podnoszenia poziomu innowacyjności swoich firm poprzez wdrażanie prac B+R, opartego na ścisłej współpracy z jednostkami badawczo – rozwojowymi.
UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola