Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Luksusowe mieszkania

Data publikacji: 2017-11-20, Data modyfikacji: 2017-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Luksusowe mieszkania

Budowa nowych bloków przy ulicy Kopernika cieszy się dużym zainteresowaniem, a tempo prac jest imponujące. Zakończenie inwestycji wraz z przekazaniem mieszkań aktami notarialnymi zaplanowano na koniec 2018 roku. 

Tam, gdzie jeszcze kilkanaście miesięcy temu straszyła rudera po byłych Zakładach Odzieżowych „Gambo” powstaje piękne osiedle mieszkaniowe. Dwa bloki oferują komfortowe mieszkania z garażami podziemnymi, windami i parkingami. Osiedle zostało zaprojektowane z rozmachem i dbałością o detal architektoniczny. 

„Bloki przy ulicy Kopernika mają wiele atutów, jak chociażby doskonałe położenie, dużo przestrzeni i zieleni wokół i dlatego już tak dużo osób zdecydowało się na zakup tych mieszkań. Osiedle jeszcze w czasach PRL-u zostało tak zaprojektowane, by znajdowały się tu placówki i instytucje konieczne dla rodziny. Był więc „Super–Sam”, ale dziś mamy blisko markety i sklepy, przychodnię, doskonałe przedszkole, szkołę podstawową, liceum, park itp. Do tego osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum. Należy podkreślić, że wszystko oferowane jest przy stosunkowo niskiej cenie. Jest to zatem oferta dla wielu atrakcyjna” – podsumował Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. 

Do tej pory zostało już zarezerwowanych ponad połowę mieszkań. Zakupem interesują się również osoby, spoza miasta, dziś mieszkające kilkadziesiąt kilometrów dalej, ale zdecydowane osiąść w Ostrowcu Świętokrzyskim ze względu na to, że nasze miasto daje możliwości dobrego życia, rozwoju zawodowego i osobistego.

„Oferujemy mieszkania od 53 metrów kwadratowych do ponad stu metrów. Do tej pory podpisaliśmy 36 aktów notarialnych oraz 8 rezerwacji” – mówi prezes OTBS Piotr Dasios. „Obecnie realizowany jest drugi z ośmiu etapów budowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonawcy. Wszystko jest zaplanowane i realizowane w terminie i gwarantujemy, że ceny mieszkań ustalone rok temu nie wzrosną” – dodaje.

„Dziękuję mieszkańcom okolicznych bloków za cierpliwość i wyrozumiałość w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi i hałasem. Pamiętajmy, że jest to budowa w ramach inicjatywy „Miasto od Nowa”. Jeszcze w zeszłym roku stały tu ruiny dawnego zakładu przemysłu lekkiego Gambo – jednego z symboli XX – wiecznej historii miasta. Nie brakuje osób, które pamiętają czasy świetności tego zakładu, w którym pracowało dziesiątki osób. Jednak miejsce to zostało doszczętnie zrujnowane, a mieszkańców okolicznych bloków pozostawiono z tym problemem samych. Cieszę się, że z pomocą przyszli radni - Aron Pietruszka, Agnieszki Rogalińska i Mariusz Łata. Dzięki ich inicjatywie uregulowaliśmy stan prawny tego miejsca, przejęliśmy teren, a wkrótce oddamy go do dyspozycji nowych lokatorów” – wyjaśnił Prezydent Miasta.

UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola