Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Mleczna Gala na Dzień Matki

Data publikacji: 2018-05-30, Data modyfikacji: 2018-05-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Mleczna Gala na Dzień Matki

W minioną sobotę w Centrum Kształcenia Ustawicznego Prezydent Miasta uroczyście przywitał nowych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego - kilkadziesiąt dzieci, urodzonych pod koniec 2017 roku. 

Trzecia już edycja Mlecznej Gali VIP zbiegła się z Dniem Matki. Na uroczystość przybyły całe rodziny – rodzice, rodzeństwo, a czasem także babcie i dziadkowie. Prezydent wręczał szczęśliwym rodzicom listy gratulacyjne oraz wyprawki dla maluchów. Był też czas na konsultacje lekarskie. Tym razem swoją radą służyła pediatra – dr Dorota Czarnecka.

Każdej gali towarzyszy jakiś temat przewodni, a zaproszeni eksperci przedstawiają przybyłym rodzicom wybraną tematykę. Sobotnia uroczystość dedykowana była roli czytania dzieciom w procesie poznawczym, rozwojowym, ale także w budowaniu relacji i bliskości pomiędzy dzieckiem a rodzicami.

O tym, w niezwykle barwny i przystępny sposób, opowiadała aktorka Edyta Jungowska, która od wielu lat jest ambasadorką fundacji "Cała Polska czyta dzieciom". Bazując na własnych doświadczeniach jako mamy, opowiadała o swoich początkach w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", a także o tym, ile dzięki temu sama się nauczyła. Po prelekcji Edyta Jungowska poprowadziła spotkanie dla starszych dzieci, podczas którego, w formie zabawy miały okazję poznać dzieje „Dzieci z Bullerbyn" oraz „Pippi Langstrump".

Mleczna Gala to impreza zainaugurowana w 2017 roku, której inicjatorem jest Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. 

– Te małe dzieci, które dzisiaj przybyły na galę ze swoimi rodzicami, niebawem urosną i będą decydować o przyszłości naszego miasta – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Bardzo mi zależy na tym, żeby dzieci kształciły się w dobrych szkołach, żeby już w dorosłym życiu stopniowo przejmowały sfery życia kulturalnego i gospodarczego. Jest to niezwykle miłe, że tyle osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Te rodziny muszą mieć odpowiednie zaplecze. Stabilności zatrudnienia, możliwość funkcjonowania w odpowiednich warunkach, bezpieczeństwo. I to jest najważniejsze. Ważne jest to, żeby pokolenia, które kiedyś przejmie stery miało dobre warunki do rozwoju.

UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola