Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: „Najmłodsi Samorządni”

Data publikacji: 2017-11-27, Data modyfikacji: 2017-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: „Najmłodsi Samorządni”

W przyszłym roku ostrowczanie poznają najprężniej działający samorząd szkolny. Prezydent Miasta Jarosław Górczyński zaprosił do udziału w konkursie „Najmłodsi Samorządni” uczniów klas IV – VII szkół podstawowych oraz II-III klas szkół gimnazjalnych. 

Pod uwagę będzie brany całokształt działań podejmowanych do czerwca 2018 roku. Szczególnie istotne będą akcje na niwie społeczno–obywatelskiej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2018 roku i połączone zostanie z Olimpiadą Wiedzy o Samorządzie Lokalnym.

Kształtowanie wszechstronnie rozwiniętej osobowości młodych ludzi i przygotowanie ich do życia w dorosłym społeczeństwie jest celem placówek wychowawczych. Jednakże sama wiedza to zdecydowanie za mało. W związku z tym, istotną rolą szkoły jest kształtowanie tych umiejętności poprzez wdrożenie do praktycznego działania i zdobywania doświadczenia. Możliwość realizacji tych zadań i sprawdzenia się w różnych rolach społecznych otwiera się poprzez działania samorządów szkolnych. 

„Uważam, że samorządności trzeba uczyć młodzież od najmłodszych lat. Oby zwiększyć zainteresowanie życiem społecznym i wdrażania młodych do demokracji i realizacji zamierzeń rozwoju samorządności postanowiliśmy zaprosić uczniów ostrowieckich szkół gminnych do udziału w konkursie „Najmłodsi Samorządni”. Chcemy wyłonić najprężniej działające samorządy szkolne, a tym samym zachęcić młodzież do działania, pokazać dobre praktyki, a młodym ludziom wskazać, jak wielki mają potencjał” – wyjaśnia Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. 

„Pamiętajmy, że to od nas zależy przyszłość naszej młodzieży, ale nasza wspólna przyszłość z kolei jest w ich rękach” – dodaje.

UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola