Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Nauka asertywności

Data publikacji: 2017-11-30, Data modyfikacji: 2017-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Nauka asertywności

W przyszły weekend, w dniach 8 i 9 grudnia w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego, odbędą się cztery szkolenia dedykowane bezpieczeństwu ostrowieckich seniorów. 

Z taką inicjatywą wyszedł Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz Ostrowiecka Straż Miejska. Warsztaty poprowadzi specjalista ds. asertywności, psycholog Łukasz Kot. O planowanej akcji, poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Prezydent Miasta Jarosław Górczyński wraz z Komendantem Straży Miejskiej Andrzejem Kaniewskim.

To kolejna akcja mająca na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w mieście, chociaż pierwsza skierowana do seniorów. Dotychczasowe działania zwrócone były głównie do młodzieży i dzieci. 

„Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Seniorzy stanowią sporą grupę wśród społeczności naszego miasta. To ważna grupa ostrowczan, która wymaga wyjątkowego wsparcia. Niestety dzięki swojej dobroduszności i łatwowierności dość często pada ofiarom licznych przestępstw. Zbytnia wiara w drugiego człowieka prowadzi do licznych nadużyć wobec osób starszych. Bardzo często słyszymy niestety o kolejnych kradzieżach „na wnuczka”, „na policjanta”, czy nawet „na hydraulika”. Mam nadzieję, że dzięki inicjatywie Straży Miejskiej uda się uświadomić, jak najwięcej mieszkańców, czego mają unikać, czy jak mają się zachowywać w konkretnych sytuacjach, a te osoby przekażą tę wiedzę kolejnym. Wierzę, że ta akcja przyniesie pozytywne efekty” – uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. 

„Zapraszam wszystkich chętnych na przyszłotygodniowe warsztaty. Postaram się przekazać, jak najwięcej informacji, które wierzę, że pomogą ostrowczanom ustrzec się przed nagminnymi w dzisiejszych czasach zagrożeniami. Liczę na aktywność seniorów i udział w ćwiczeniach w trakcie, których będziemy odgrywać konkretne scenki. Oprócz tego, jak się zachowywać w próbie kradzieży „na wnuczka”, czy podobnych, będziemy uczyć się, jak unikać zagrożeń jakie niesie sprzedaż bezpośrednia, czy korzystanie z portali społecznościowych” – zdradził prowadzący warsztaty Łukasz Kot.

Na konferencji obecna była prezes Ostrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Matylda Niewójt, która podziękowała za przygotowaną akcję i potwierdziła potrzebę takich działań. Miłym akcentem były wzajemne słowa podziękowania. Prezydent wręczając kwiaty i stosowny list podziękował za dotychczasową współpracę i pogratulował wyboru na kolejną kadencję, a Pani Prezes przekazała dyplom uznania za wparcie jakiego udziela Prezydent ostrowieckim seniorom.

Szkolenia odbędą się w dniach 8 i 9 grudnia, w dwóch turach każdego dnia. Pierwsza grupa ostrowieckich seniorów będzie miała okazję się szkolić w godzinach 8.00 – 11.00, a kolejna 12.00 – 15.00. Organizatorzy przewidzieli grupy 50 – osobowe. 

Osoby zainteresowane mogą zapisywać się na szkolenia pod numerami telefonów: alarmowym – 986, komórkowym 669 986 986 oraz stacjonarnym (41) 26 72 206. 

UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola