Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Nauka przez zabawę

Data publikacji: 2017-11-21, Data modyfikacji: 2017-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Nauka przez zabawę

Wyjątkową lekcję promującą zasady bezpieczeństwa i zdrowie poprowadził w miniony czwartek w Kinie Etiuda Profesor Bomba i wesoły Jeż Edek. Wzięły w niej udział pierwszaki z ostrowieckich szkół podstawowych. 

Spotkanie wypełniły wspólne śpiewanie, pokazy strażaków i policjantów oraz spektakl na temat bezpieczeństwa w wykonaniu pracowników KRUS-u. Strażacy z ostrowieckiej komendy, opowiadali o swojej codziennej pracy i prezentowali odzież, w jakiej wyjeżdżają do akcji. 

Policjanci zaprezentowali jak wygląda kierowanie ruchem przez funkcjonariusza, a potem zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Wszystko to okraszone kolejną dawką zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole.
 
Zorganizowana przez redakcję „Echa Dnia” akcja odbyła się w naszym mieście już po raz piętnasty. Patronem akcji w Ostrowcu był prezydent miasta Jarosław Górczyński, który także pojawił się na scenie, życzył dzieciom wspaniałej zabawy i prosił, by zawsze dbały o swoje bezpieczeństwo. 

„Od września rozpoczął się nowy okres w waszym życiu, staliście się uczniami. Życzę, aby każdy dzień Waszego pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy, aby nauka była dla Was przyjemnością. Mam nadzieję, że każdy z Was w szkole znajdzie prawdziwego przyjaciela, być może na całe życie. Pamiętajcie jednak o zasadach bezpieczeństwa, to bardzo ważne, abyście przestrzegali je podczas drogi do szkoły oraz z powrotem do domu. Nie zapominajcie również o przestrzeganiu higieny. Dzięki prostym zasadom możemy uniknąć wielu chorób” – zwrócił się do pierwszaków Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. 

„A dzisiaj życzę Wam wspaniałej zabawy” – dodał.

Finałem była wielka klasówka, podczas której dzieci odpowiadały na pytania ekspertów.

UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola