Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rzecznik Praw Obywatelskich w Ostrowcu Świętokrzyskim

Data publikacji: 2018-01-25, Data modyfikacji: 2018-01-27
A A AWydrukDrukuj  
 
  W miniony wtorek mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego okazję do spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem, który odbywa cykl spotkań w regionie. Do południa Rzecznik odwiedził Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie spotkał się z Prezydentem Miasta Jarosławem Górczyńskim, a następnie spotkał się w Centrum Aktywności Obywatelskiej z przedstawicielami ostrowieckich organizacji pożytku publicznego. Natomiast po godz. 17.00 okazję do rozmowy o swoim spojrzeniu na sprawy lokalne, wyzwania i sukcesy mieli okazję rozmawiać z Rzecznikiem wszyscy chętni ostrowczanie. Otwarte spotkanie odbyło się w Galerii Fotografii MCK. Uczestnicy mieli możliwość zgłaszania nurtujących ich spraw indywidualnie, konsultacji z prawnikami i szukania pomocy. Nasi mieszkańcy w trakcie spotkania poruszali głównie kwestię pomocy osobom starszym, polityki w stosunku do osób niepełnosprawnych, a także między innymi kwestię wypadków powodowanych przez pijanych kierowców. Adam Bodnar podkreśla, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych. - Zaczęliśmy w listopadzie 2015 roku od województwa zachodnio - pomorskiego i w zasadzie objechaliśmy już całą Polskę - mówi Adam Bodnar. - Kolejnym miejscem jest właśnie teren dawnego Centralnego Okręgu Przemysłowego między innymi dlatego, jaka transformacja tu zaszła i jakie wywarła piętno na regionie. Odwiedzamy też miejsca, które są istotne z punktu widzenia praw człowieka - mówi Adam Bodnar. - W Ostrowcu były to Świętokrzyski Bank Żywności oraz Centrum Aktywności Obywatelskiej. Dodaje, że z poziomu Warszawy problemy tak zwanej Polski lokalnej widziane są zupełnie inaczej, lub też w ogóle niedostrzegane. - Ważne, by Rzecznik Praw Obywatelskich miał nieco głębsze spojrzenie, nie tylko na podstawie doniesień mediów czy tego co przeważa w dyskusjach na szczeblu centralnym.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3479-rzecznik-praw-obywatelskich-w-ostrowcu-swietokrzyskim
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola