Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sobota ze zdrowiem na Ogrodach

Data publikacji: 2017-11-07, Data modyfikacji: 2017-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
  W miniony weekend kilkaset osób skorzystało z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich w ramach kolejnej edycji akcji „Sobota ze zdrowiem". Organizatorem badań byli radni z Klubu Radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego. Tym razem okazję do skorzystania z porad lekarskich mieli mieszkańcy ostrowieckiego osiedla Ogrody. Akcja odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 i prowadzona była w ramach profilaktyki chorób nerek. W tym celu wykonywane były badania cukru. - Będziemy pobierać krew na mocznik o kreatyninę, gdyż są to badania, które wskazują,  czy dobrze funkcjonują nerki. Zdecydowaliśmy się na takie badanie, gdyż wiele osób nie wie, że ma problemy z nerkami. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów z cukrzycą – tłumaczyła dr diabetolog Małgorzata Bień. - Soboty ze zdrowiem wpisały się na stałe do kalendarza imprez prozdrowotnych w naszym mieście. Przypomnę, że mimo iż opieka zdrowotna nie należy do naszych statutowych zadań, to radne regularnie poświęcają swój wolny czas i środki dla ostrowczan. Mamy w swoich szeregach przedstawicielki służby Zdrowia, a wśród nich lekarki – doktor Małgorzatę Bień, Danutę Barańską, Irenę Kowalczyk – Kwiecień, Halinę Sławek oraz Wiceprzewodniczącą Rady Miasta – doświadczoną położną Joannę Pikus. W działaniach te angażują się również pozostali radni, a szczególnie Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek. A to wszystko dla naszych mieszkańców. Osobiście popieram te inicjatywy i dziękuję za dotychczasowe działania – mówił Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. - W ciaguą minionego tygodnia na badanie zapisalo się 200 pacjentów, ale przebadaliśmy więcej osób, które się dzisiaj do nas zgłosiły -  poinformowała Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus. 

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3171-sobota-ze-zdrowiem-na-ogrodach
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola