Belka
Wtorek, 7 Maja 2024   imieniny: Ludmiła, Gizela, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Czas na przedłużenie Rzeczek

Data publikacji: 2019-05-04, Data modyfikacji: 2019-05-05
A A AWydrukDrukuj  
 
  Gmina Ostrowiec Świętokrzyski ogłosiła właśnie przetarg na „Budowę drogi gminnej klasy Z na przedłużeniu ul. Rzeczki od ul. Siennieńskiej do skrzyżowania ul. Bałtowskiej z ul. Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Przedsięwzięcie będzie realizowane w oparciu z zadanie współfinansowane w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”, a także „Budowę ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Rzeczki do ul. Milewskiego” w ramach programu „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim” - Ten układ komunikacyjny jest szczególnie istotny dla rozwijającej się w tej części miasta zabudowę mieszkaniową. Gmina sprzedaje tam ciągle kolejne działki pod budownictwo jednorodzinne. Mieszkańcy oczekują, by komfort życia w tej części miasta usprawnić – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Przedmiotem zamówienia są wszelkie roboty budowlane i montażowe związane z budową drogi gminnej na przedłużeniu ul. Rzeczki, na odcinku od ul. Siennieńskiej do ul. Milewskiego wraz ze ścieżką rowerową na tym odcinku. W zakres inwestycji wchodzi budowa: przedłużenia ul. Rzeczki na dł. 987,00 mb, dróg dojazdowych i bocznych – o łącznej długości 656,00 mb, ścieżki rowerowej dwukierunkowej szerokości 2.0 m, chodników szerokości 1.5m, oddzielonych od jezdni zieleńcem szerokości 1.50m, 2 zatok autobusowych o szerokości 3.0 m, a także kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Na realizacje tego zadania gmina ma zagwarantowane ponad 3 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych, a także środki na ten cel w programie „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”. - Przygotowanie tej inwestycji trwało długo, bowiem wiązało się z negocjacjami z właścicielami działek. Od części musieliśmy wykupić fragmenty działek, by móc zaprojektować i wybudować drogę - wyjaśniał już w styczniu prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. Było wtedy wiadomo, że inwestycja trafiła na listę rankingową i prawdopodobnie uzyska rządowe dofinansowanie. Będzie to pierwszy etap budowy ulicy, która połączy ulice Siennieńską z rondem na ulicy Bałtowskiej. Ma być zrealizowany w 2019 roku. W drugim etapie, być może już w kolejnym roku, planowane jest wybudowanie drogi do połączenia z nowym rondem na skrzyżowaniu ulic Bałtowskiej i Samsonowicza. Wykonanie tego połączenia zamknie budowę ciągu ulic zbiorczych.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/5269-czas-na-przedluzenie-rzeczek
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    ostrowiecki

    Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

    Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

    Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola