Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Ostrowiec Świętokrzyski, Bałtów, Bodzechów, Ćmielów, Kunów
Belka
Piątek, 17 Sierpnia 2018   imieniny: Anita, Julianna, Jacek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dofinansowano innowacyjne działania w ostrowieckich...

Data dodania: 2018-08-10
Nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosują dwa ostrowieckie przedsiębiorstwa dzięki wsparciu ze środków unijnych. Stosowne umowy na realizację przedsięwzięć, podpisał d... więcej »
 
 

Kamienne gody. Małżonkowie z Ostrowca...

Data dodania: 2018-08-08
Kazimiera i Józef Niewadzi kochają się od 70 lat i są ze sobą bardzo szczęśliwi. W sobotnie popołudnie w niecodziennej scenerii, bo w Hotelu Accademia, odbyła się wyjątk... więcej »
 
 

Nowoczesny transport zmieni oblicze miasta

Data dodania: 2018-08-03
Nowa baza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ulicy Samsonowicza, nowoczesne klimatyzowane i ekologiczne autobusy, myjnia samochodowa oraz stacja paliw. Wszystko to dzięki inwestycji, która rozpoc... więcej »
 
 

Ostrowczanie uczcili Narodowy Dzień Pamięci...

Data dodania: 2018-08-02
Projekcją filmu pt.: „Bitwa o Warszawę- Powstanie Warszawskie”, w kolegiacie p.w. Św. Michała Archanioła, rozpoczęto uroczystości poświęcone 74. rocznicy Wybuchu Powstania W... więcej »
 
 

"Kultura w Centrum" i moc sportowych emocji....

Data dodania: 2018-07-31
Sierpień z Miejskim Centrum Kultury „Kultura w Centrum” to nowy cykl weekendowych wydarzeń artystycznych i rekreacyjnych, jakie przez cały sierpień i na początku września organizuje... więcej »
 
 

Modła znów grozi zalaniem. Radni wyrazili swoje...

Data dodania: 2018-07-30
Poniedziałkowa sesja Rady Miasta zyskała nieoczekiwany przebieg, a to za sprawą przewijających się interpelacji dotyczących niewykoszonych wałów koryt rzek przepływających pr... więcej »
 
 

Pierwsi lokatorzy dostaną klucze już jesienią....

Data dodania: 2018-07-26
 Pod koniec września tego roku pierwsi lokatorzy bloków przy ulicy Kopernika, budowanych na terenie po byłym Zakładzie Odzieżowym „Gambo” będą mogli przystąpić do... więcej »
 
 

"Kultura w Centrum"

Data dodania: 2018-07-25
„Kultura w Centrum” to nowy cykl weekendowych wydarzeń artystycznych i rekreacyjnych, jakie w dwóch ostatnich tygodniach lipca oraz przez cały sierpień i na początku września organiz... więcej »
 
 

Indianie, animacje i zabawy. Na Gutwinie było fajnie!

Data dodania: 2018-07-24
  Piękna, upalna pogoda zachęciła w minioną niedzielę tłumy ostrowczan do udziału w pikniku rodzinnym. Na Gutwinie bawili się mieszkańcy chętnie szukający ochłody... więcej »
 
 

Wakacyjne remonty w ostrowieckich placówkach

Data dodania: 2018-07-20
    W ostrowieckich szkołach trwają wakacyjne remonty. W tym roku gmina przeznaczyła na nie 350 tysięcy złotych. Dodatkowe ponad milion złotych ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 70
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola