Belka
Niedziela, 21 Października 2018   imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Języki obce oknem na świat. Certyfikaty językowe...

Data dodania: 2018-10-18
  Już od trzech lat gmina Ostrowiec Świętokrzyski, jako jedyna w Polsce finansuje egzaminy certyfikujące dla młodzieży, które sprawdzają znajomość języków ang... więcej »
 
 

Czy Ostrowiec Świętokrzyski okaże się...

Data dodania: 2018-10-17
Już niebawem po raz kolejny Ostrowiec Świętokrzyski stanie się areną sportowych zmagań, a to za sprawą meczu eliminacyjnego EHF Euro 2020 Polska –Kosowo. Dzisiaj w siedzibie Urzędu ... więcej »
 
 

Kolejne sportowe emocje przed nami! Zapraszamy na...

Data dodania: 2018-10-17
Wszystkich kibiców piłki ręcznej zapraszamy na mecz Reprezentacji Polski z Reprezentacją Kosowa. Mecz odbędzie się 24 października o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej KSZO przy ul. Ś... więcej »
 
 

Bezpłatne badania cytologiczne oraz mammograficzne...

Data dodania: 2018-10-17
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski razem ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, zaprasza Panie z Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na bezpłatne badania cytologiczne oraz mammograficzne. Badania w... więcej »
 
 

Ostrowieckie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Data dodania: 2018-10-12
W miniony czwartek w Hotelu Accademia bardzo uroczyście obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele z ostrowieckich szkół i przedszkoli otrzymali odznaczenia i wyróż... więcej »
 
 

"Najmłodsi Samorządni"

Data dodania: 2018-10-10
  W ramach konkursu „Najmłodsi Samorządni” zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego wyłoniono najpręż... więcej »
 
Ostrowiec Św.: Prezydent najlepszy w województwie

Ostrowiec Św.: Prezydent najlepszy w województwie

Data dodania: 2018-10-09
Prezydent Jarosław Górczyński otrzymał tytuł najlepszego prezydenta województwa świętokrzyskiego w plebiscycie Echa Dnia „Mała Ojczyzna Duża Sprawa”. To duże wyróżnienie, tym bardziej, że jest ono potwierdzeniem słuszności realizowanej polityki rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym plebiscycie Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zyskał miano „Samorządowca roku 2017”. więcej »
 
 

Dobre miejsce do życia. W Ostrowcu Świętokrzyskim...

Data dodania: 2018-10-09
Ostrowiec Świętokrzyski znalazł się w czołówce miast pobierających najniższe w Polsce opłaty komunalne. Nasza gmina jest pod tym względem liderem wśród świę... więcej »
 
 

Jarosław Górczyński najlepszym prezydentem...

Data dodania: 2018-10-05
  Prezydent Jarosław Górczyński otrzymał tytuł najlepszego prezydenta województwa świętokrzyskiego w plebiscycie Echa Dnia „Mała Ojczyzna Duża Sprawa”. To d... więcej »
 
 

Hołd dla pomordowanych ostrowczan

Data dodania: 2018-10-01
  W niedzielę na ostrowieckim odbyły się obchody upamiętniające 76. rocznicę tragicznych wydarzeń z 30 września 1942 roku, kiedy to w zbiorowej egzekucji hitlerowcy powiesili na Rynk... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 73
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola