Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Rozświetlenie choinki w mikołajki zainaugurowało...

Data dodania: 2018-12-10
Od kilku dni Ostrowiec Świętokrzyski zdobią bożonarodzeniowe dekoracje montowane przede wszystkim na głównych ulicach miasta. Jednakże Rynek swój świąteczny wygląd zys... więcej »
 
 

Nowy sprzęt medyczny dla pogotowia ratunkowego

Data dodania: 2018-11-27
W dniu dzisiejszym Prezydent Jarosław Górczyński przekazał na ręce Danuty Barańskiej- Kierownik Pogotowia Ratunkowego do spraw medycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim,  sprzęt medyc... więcej »
 
 

Nowy etap w rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego

Data dodania: 2018-11-20
  Podczas poniedziałkowej sesji wybrany na drugą kadencję prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, złożył uroczyste ślubowanie przed nową R... więcej »
 
Ostrowiec Św.: Maszt Niepodległości

Ostrowiec Św.: Maszt Niepodległości

Data dodania: 2018-11-16
W niedzielne popołudnie w Parku Miejskim odbyła się druga część miejskich uroczystości zorganizowanych z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości.  więcej »
 
 

Superboisko przy "Czternastce"

Data dodania: 2018-11-15
  Najnowocześniejsze boisko wielofunkcyjne w naszym mieście zostało dzisiaj uroczyście otwarte przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14. Na boisku można grać w piłkę nożn... więcej »
 
 

Pierwsza decyzja gospodarcza Prezydenta Miasta. W...

Data dodania: 2018-11-15
  W dniu 14 listopada 2018 roku w Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego odbyło się spotkanie Rady Inicjatyw Gospodarczych przy Prezydencie Miasta. Posiedzenie Rady poświęcone był... więcej »
 
 

Maszt Niepodległości - symbol patriotyzmu...

Data dodania: 2018-11-13
W niedzielne popołudnie w Parku Miejskim odbyła się druga część miejskich uroczystości zorganizowanych z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości. Uroczystego odsłoni... więcej »
 
 

Radość i duma. Uroczyste obchody 100 - lecia...

Data dodania: 2018-11-11
Bardzo uroczysty przebieg miały w Ostrowcu Świętokrzyskim obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kolegiacie pod ... więcej »
 
 

Wyjątkowe urodziny w przeddzień obchodów stulecia...

Data dodania: 2018-11-06
W minioną niedzielę 100-ten urodziny obchodziła ostrowczanka – pani Stanisława Gryz. Z tej okazji rodzina przygotowała jubilatce wyjątkowe przyjęcie, na które zostali zaproszeni r&oa... więcej »
 
 

Pamięć o pierwszych włodarzach Ostrowca...

Data dodania: 2018-10-31
Początek listopada to szczególny czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy od nas odeszli. Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni szczególnej refleksji nad życiem i przemijaniem, to... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 75
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola