Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dopalaczom mówimy stanowcze NIE!

Data publikacji: 2018-09-05, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
7 września 2018 r. Miejskie Centrum Kultury wspólnie z Wydziałem Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta na ostrowieckim Rynku organizuje wydarzenie profilaktyczne pt. STOP DOPALACZOM! Wydarzenie to przygotowane zostało głównie z myślą o młodzieży, ale także i dorosłych. Przedstawione zostaną zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych takich jak alkohol, narkotyki i dopalacze. Idąc z duchem czasu przygotowany został również aktywizujący młodzież artystyczny program pt. „Żyj poza klatką”. Poprowadzą go Piotr Plichta (muzyk, raper, autor programu profilaktyki uzależnień Jedno życie) oraz Leszek Korzeniecki (instruktor terapii uzależnień, autor wielu książek i programów profilaktycznych). Tworząc spektakl kierowali się swoimi wieloletnimi doświadczeniami w pracy z młodzieżą, dostosowując program do takiej postaci, aby młodzież mogła wynieść ze spotkania maksimum wrażeń i korzyści.             Podczas akcji STOP DOPALACZOM! Poruszone będą następujące tematy: - Jak powstaje i czym jest uzależnienie? - Czy człowiek, który pije lub sięga po środki psychoaktywne krzywdzi tylko siebie? – Jakie - poza samym uzależnieniem - konsekwencje mogą nastąpić w wyniku sięgania po środki psychoaktywne? Dodatkową atrakcją wydarzenia będą występy młodych ostrowieckich raperów, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali autorskie utwory. Ponadto na płycie rynku odbędą się warsztaty plastyczne (tworzenie plakatów i kolażów ostrzegających przed używkami). Wydarzenie zakończy koncert hiphopowego artysty Guziora.             Celem organizacji wydarzenia jest zwrócenie uwagi i skuteczne przeciwdziałanie zjawisku sięgania przez młodzież i dorosłych po środki psychoaktywne. Sztuka współczesna ma być użyta jako alternatywa wobec takich zachowań.             Razem z Miejskim Centrum Kultury i Urzędem Miasta po raz czwarty do akcji przystępują: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/4339-dopalaczom-mowimy-stanowcze-nie
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola