Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ekologiczne spektakle teatralne "Kosmolenie ratują ziemię"

Data publikacji: 2017-09-21, Data modyfikacji: 2017-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach projektu pn. "EKO OSTRWOIEC" Kampania edukacyjno – informacyjna dotycząca zapobiegania powstawaniu odpadów i właściwego postępowania z odpadami – edycja 2017 w dniu 18 września 2017 r. w sali kinowej ETIUDA w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się bezpłatne spektakle teatralne dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Kosmolenie ratują Ziemię”. Spektakle zostały wystawione przez Teatr Kultureska z Krakowa, który specjalizuje się w edukacyjnych przedstawieniach teatralnych o tematyce ekologicznej. Jest to profesjonalna grupa teatralna, która opiera swoje spektakle na ciekawym scenariuszu i bajkowej muzyce. Spektakle opatrzone są barwną scenografią i kostiumami. Dzięki formie scenicznej, jaką jest widowisko interaktywne, angażuje dzieci w różnorodne zadania i uczy poprzez zabawę. Przedstawienia były formą edukacji ekologicznej najmłodszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności ochrony powietrza i właściwego postępowania z odpadami. Muzyka, scenografia, kostiumy, a przede wszystkim zabawny scenariusz i forma prezentacji, tj. angażowanie widzów na scenie, jak i wychodzenie aktorów na widownię sprawiło, że dzieci nawet przez chwilę się nie nudziły, a wręcz przeciwnie, była to dla nich wspaniała zabawa, która jest najlepszą formą edukacji. Przedstawienia zostały również bardzo pozytywnie ocenione przez nauczycieli. Odbyły się cztery spektakle poruszający tematykę segregacji odpadów dla łącznie około 1 800 dzieci przedszkolnych i uczniów klas I – III szkół podstawowych. Ww. spektakle były w całości finansowane ze środków budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3006-ekologiczne-spektakle-teatralne-kosmolenie-ratuja-ziemie
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola