Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejny etap północnej obwodnicy miasta już na ukończeniu

Data publikacji: 2018-09-21, Data modyfikacji: 2018-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Zbliżają się do końca prace przy budowie kolejnego odcinka ulicy Rzeczki wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Siennieńską. To kolejny etap w budowie ciągu ulic zbiorczych tworzących tak zwaną północną obwodnicę miasta. Na kolejne lata pozostanie tym samym do realizacji już tylko jeden etap – odcinek łączący Rzeczki z ulicą Bałtowską. Prowadzone prace to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście. Zakończenie tej części inwestycji zaplanowano na koniec października. - Udało się w ubiegłym roku wykonać pierwszy odcinek od ulicy Rzeczki od strony Iłżeckiej, teraz kończymy odcinek do ulicy Siennieńskiej. Wartość tej inwestycji to 5,7 milionów złotych - mówi Prezydent Miasta Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. - W przyszłym roku chcielibyśmy rozpocząć budowę łącznika od ulicy Siennieńskiej do Bałtowskiej. Dzięki temu ruch ciężkich samochodów w stronę huty i ulicy Samsonowicza, przeniesiony zostanie właśnie na północną obwodnicę. Projekt budowy tej drogi jest już gotowy, podobnie jak dokumentacja potrzeba do aplikowania o dofinansowanie. Poprzednie dwie inwestycje otrzymały dotacje z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, czyli dawnych „schetynówek”. - Mam nadzieję, że uda nam także teraz otrzymać dofinansowanie, dzięki czemu zakończymy projekt, rozpoczęty przez moich poprzedników - mówi Jarosław Górczyński. Na razie firma Drogbud z Sudołu koło Ostrowca, położyła asfalt na ponad półkilometrowym odcinku ulicy Rzeczki oraz na skrzyżowaniu z ulicą Siennieńską. Jego przebudowa jest najtrudniejszym zadaniem w całej tej inwestycji. Zostanie tam zamontowana sygnalizacja świetlna. - Samo skrzyżowanie ma około 300 metrów kwadratowych powierzchni - mówi Krzysztof Kowalski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta. - Powstanie tutaj skrzyżowanie podobne do tego, jakie jest u zbiegu ulicy Rzeczki z ulicą Iłżecką. Z tą różnicą, że z naszej inicjatywy projekt został zmieniony i zostaną tu dobudowane rzeczywiste pętle indukcyjne, sterujące ruchem, a nie tylko te wirtualne, tworzone przez kamery. Mamy nadzieję, że ta sygnalizacja będzie działała dużo sprawniej niż ta na skrzyżowaniu z ulicą Iłżecką. Wzdłuż ulicy powstaje dwukierunkowa ścieżka rowerowa, cztery zatoki autobusowe, nowe przystanki, nowe oświetlenie, kanalizacja deszczowa. Prace mają się zakończyć do 31 października, ale stan zaawansowania jest na tyle duży, że może stać się to wcześniej.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/4409-kolejny-etap-polnocnej-obwodnicy-miasta-juz-na-ukonczeniu
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola