Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert "Simply the best of Ostrowiec" już w sobotę. Serdecznie Zapraszamy!

Data publikacji: 2018-05-14, Data modyfikacji: 2018-05-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę 19 maja o godzinie 13.00 w ostrowieckim amfiteatrze w Parku Miejskim rozpocznie się koncert „Simply the best of Ostrowiec – po prostu najlepsi z Ostrowca”. Angielskie przeboje w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Ostrowca będą towarzyszyły podsumowaniu Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Yes I Can”, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. - Konkurs „Yes I Can” trwał w naszych szkołach od listopada 2017 roku i zakończył się 15 maja br. W sumie wzięło w nim udział ponad 700 uczniów, a w sobotnim podsumowaniu weźmie udział 231 osób, wśród których znajdować się będzie 21 laureatów w siedmiu kategoriach wiekowych” - informuje Marta Dobrowolska – Wesołowska, Koordynator Konkursu z ramienia Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. - Sobotni koncert galowy jest doskonałą okazją na prezentację talentów wokalnych naszej młodzieży, jak również dowodem na to, iż język angielski nie jest dla nich językiem obcym - podkreśla Prezydenta Miasta Jarosław Górczyński. - Udowodnili to również finaliści Konkursu „Yes I Can”. Jestem dumny z osiągniętych przez nich wyników. Stanowią one potwierdzenie dobrze dobranych strategii uczenia i nauczania języków obcych w naszych placówkach. Przypomnijmy, iż Miejski Konkurs Języka Angielskiego nie jest jedyną inicjatywą językową Gminy. Po raz kolejny, na przełomie maja i czerwca br., uczniowie ostrowieckich gimnazjów, jako jedyni w Polsce, otrzymają szansę bezpłatnego uzyskania certyfikatów językowych z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Organizatorzy sobotniego koncertu serdecznie zapraszają mieszkańców miasta do Amfiteatru i wspólną zabawę w rytmach utworów znanych z list przebojów oraz wspólne wykonanie piosenki Tiny Turner „Simply the best” („Po prostu najlepsi”) na zakończenie koncertu. W przypadku opadów deszczu koncert odbędzie się w Kinie Etiuda.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3887-koncert-simply-the-best-of-ostrowiec-juz-w-sobote-serdecznie-zapraszamy
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola