Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Mania Działania" rusza w Ostrowcu. Środki na młodzieżowe inicjatywy  

Data publikacji: 2018-04-27, Data modyfikacji: 2018-04-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski za sprawą koordynatora, jakim jest Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki rozpoczęła realizację Lokalnego Programu Grantowego „Mania Działania”, który ma zaktywizować ostrowiecką młodzież, przyznając proponowaną przez nią inicjatywom kwotę po 1000 zł na działanie. Dotacje w ramach Programu Grantowego „Mania Działania” będą przyznane na projekty społeczne, kulturalne i edukacyjne zmierzające do aktywizacji środowiska, zwiększenia możliwości spędzania wolnego czasu przez młodzież oraz rozwoju jej zainteresowań. Cztery projekty z Ostrowca Świętokrzyskiego otrzymają wsparcie w wysokości po 1.000 zł każdy. - O wsparcie inicjatyw mogą ubiegać się grupy młodzieżowe złożone z minimalnie 4 osób w wieku od 15 do 25 lat, zaś na realizację działania Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczyła kwotę 10 tysięcy złotych- mówi Małgorzata Stafijowska z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. - To swoisty mały Budżet Obywatelski, który uczy młodzież dysponowania publicznymi środkami- uważa Jan Bernard Malinowski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spaw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Podstawą ubiegania się o dofinansowanie jest złożenie wniosku w wersji elektronicznej, na formularzu wniosków znajdującym się na stronie internetowej www.nieztejbajki.art.pl, a także nieobowiązkowo w formie materiału video o długości max 3 minuty nagranego przez całą grupę młodzieżową za co przyznane będą dodatkowe punkty- wyjaśnia Katarzyna Kozińska z Nie z tej Bajki. Ważnym elementem jest właściwe zaplanowanie budżetu przedsięwzięcia, które winno być zrealizowane w okresie wakacyjnym. Należy w działanie w ciągnąć szerszą grupę młodych ludzi. Wypełnione wnioski należy do dnia 12 maja przesłać na adres nieztejbajki@gmail.com Osoby zainteresowane otrzymaniem dodatkowego wsparcia na etapie opracowywania projektu i wypełniania wniosku prosimy o kontakt z Katarzyną Kozińska 535 988 069. Operatorem regionalnym przedsięwzięcia jest: Centrum Wolontariatu w Kielcach, zaś patronat honorowy objął Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.                                                                                     

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3839-mania-dzialania-rusza-w-ostrowcu-srodki-na-mlodziezowe-inicjatywy
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola