Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Największe w historii miasta poparcie w wyborach samorządowych

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad 70% poparcie uzyskał prezydent Jarosław Górczyński w wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października. Osiągnął tym samym najlepszy wynik ze wszystkich jakie demokratycznie odbyły się w naszym mieście. KWW Jarosława Górczyńskiego zdobyło również samodzielną większość do Rady Miasta i Powiatu. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent, podziękował mieszkańcom za okazane poparcie: Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom miasta za udział w wyborach. 70% Państwa zdecydowało, że kierunek rozwoju naszego miasta, jaki zaproponowałem cztery lata temu był właściwy i powinniśmy go kontynuować. Chciałem za to serdecznie podziękować, jak i za wszystkie głosy oddane na kandydatów do Rady Miasta i Powiatu z mojego komitetu. Dzięki Państwa poparciu, KWW Jarosława Górczyńskiego uzyskał samodzielną większość do obydwu Rad. To zaszczyt cieszyć się takim poparciem ale również wielka odpowiedzialność. Przed nami ciężka praca, ponieważ dużej pomocy potrzebuje samorząd powiatowy, zwłaszcza szpital będzie dużym wyzwaniem dla obydwu samorządów tej kadencji. Gratulacje składam również wszystkim nowym Radnym Sejmiku Województwa, którzy związani są z naszym miastem, Pani Małgorzacie Zieleń, Panu Arkadiuszowi Bąkowi oraz Panu Grigorowi Szaginianowi. Liczę na dobrą współpracę i wspólne projekty, które dla dobra naszego miasta będziemy realizować. Chciałbym podziękować również moim kontrkandydatom w wyborach. Doceniam ich spojrzenie na rozwój naszego miasta, które przełożyło się na konkretne liczby oddanych głosów. Obecna kadencja samorządu upływa 16 listopada, od tego dnia liczona będzie nowa kadencja, tym razem 5 letnia, która potrwa do 2023 roku.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/4523-najwieksze-w-historii-miasta-poparcie-w-wyborach-samorzadowych
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola