Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa nazwa dla "Osiedla 25- lecia PRL"

Data publikacji: 2018-03-07, Data modyfikacji: 2018-03-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Druga w tym roku sesja Rady Miasta odbyła się w zeszły wtorek w ostrowieckim magistracie. Radni uchwalili plan pracy Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego na 2018r. W porządku obrad znalazły się projekty uchwał dotyczących min. dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę do nowego ustroju szkolnego, Programu Współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w latach 2018-2019, a także Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na lata 2018-2023. W ramach programu dekomunizacji ostrowieccy Radni podjęli również uchwałę na mocy, której nazwę Osiedle 25-lecia PRL zastąpiono nazwą „Osiedle Spółdzielców”. Ponadto radni zgłosili wiele interpelacji dot. m.in. poprawy nawierzchni ul. Radwana, od ul. Okólnej do ul. J.Głogowskiego, budowy chodnika przy ul. B. Leśmiana, montażu progów zwalniających przy ul. Ogrodowej, a także montażu na ostrowieckim Rynku kamery on- line. Poruszano również kwestię rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 754 wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej a dokładniej zmian w projekcie uwzględniających wytyczenie dodatkowego pasa na ul. Radwana a także zachowania historycznych kasztanów rosnących na Al.3 Maja. Liczne zapytania radnych skierowane były do władz Starostwa Powiatowego, dotyczyły one szpitala a dokładnie możliwości korzystania z echokardiografu, wykonania parkingu przyszpitalnego, a także panujących kiepskich warunków dla pacjentów.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3645-nowa-nazwa-dla-osiedla-25-lecia-prl
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola