Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: III Ostrowiecka Gala Sportu

Data publikacji: 2018-01-25, Data modyfikacji: 2018-01-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: III Ostrowiecka Gala Sportu

W minioną sobotę ostrowczanie mieli okazję uczestniczyć w wielkim święcie ostrowieckiego sportu. 

Podczas III Gali Sportu zorganizowanej w Hali Widowisko-Sportowej MOSiR. Na wydarzenie zaprosiły Kluby: KSZO, KP KSZO 1929 i KSZO S.A., a także lokalne media. Podczas uroczystości ogłoszono najlepszych i najpopularniejszych zawodników i szkoleniowców spośród 64 sportowców i 12 trenerów nominowanych w kategoriach: najlepszy Sportowiec i Trener, Odkrycie, Talent i Drużyna 2017 roku. 

Ponadto, wzorem ubiegłorocznej gali, przyznano wyróżnienia dla sportowców Olimpiad Specjalnych i Mecenasów Ostrowieckiego Sportu. Na scenie pojawiali się wyróżnieni i nagrodzeni sportowcy, którzy z rąk przedstawicieli mediów odbierali dyplomy, puchary, statuetki oraz nagrody. W trakcie uroczystości odbyły się również występy artystyczne, a wśród nich zaprezentował się zespół Champion oraz tancerze ze Szkoły Tańca Twist.

Uroczystego otwarcia III Ostrowieckiej Gali Sportu dokonał Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który pogratulował wszystkim sportowcom osiągniętych w ubiegłym roku wyników. Złożył również podziękowania organizatorom, klubom sportowym oraz mecenasom i sponsorom. Szczególne słowa uznania skierował do ostrowieckich kibiców oraz rodziców i opiekunów młodych sportowców za ich wsparcie i pomoc w realizacji planów sportowych swoich dzieci. 

„Raul Lozzano, znany trener siatkarski, powiedział kiedyś spytany w jakim stopniu motywacją w sporcie są pieniądze. Bardzo mądrze i trafnie odparł, że żadne pieniądze nie dają takiej satysfakcji jak kibice. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim Państwu zgromadzonym na hali. Rodzicom, dziadkom, przyjaciołom ale przede wszystkim wiernym kibicom, za doping i najlepszą motywację jaką możecie dać naszym wspaniałym sportowcom” – powiedział Prezydent Jarosław Górczyński.

Sportowcem 2017 Roku został Aleksander Ozga, a Trenerem 2017 Roku – Robert Serwin, którzy swoje wyróżnienia odebrali z rąk Prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który wystąpił wspólnie z Posłem Andrzejem Kryjem.

Podczas finału gali przy dźwiękach piosenki „We Are The Champions” oraz w blasku świateł i deszczu złotego konfetti na scenie pojawili się wszyscy sportowcy, trenerzy oraz mecenasi ostrowieckiego sportu.

UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola