Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Ogromne środki na rewitalizację

Data publikacji: 2018-02-13, Data modyfikacji: 2018-02-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Ogromne środki na rewitalizację

Ponad 34 mln zł zasili budżet Ostrowca Świętokrzyskiego. Środki te zostaną przeznaczone na terenie miasta na realizację 11 zróżnicowanych zadań w ramach projektu o nazwie „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”. 

W minionym tygodniu, podczas zorganizowanej w Galerii Fotografii konferencji prasowej, podpisana została preumowa na realizację tego jednego z największych projektów inwestycyjnych jakie do tej pory realizowane były w Ostrowcu Świętokrzyskim. Swoje podpisy pod umową złożyli: marszałek Adam Jarubas, prezydent Jarosław Górczyński oraz skarbnik Elżbieta Pichór. Wszystkie zadania znajdą swój finał w 2021 roku, ponieważ do tego czasu projekt musi zostać rozliczony. Prezydent nie kryje zadowolenia z podpisania preumowy.

„34 miliony złotych, które dzięki temu projektowi zainwestujemy w nasze miasto, robią wrażenie. Na sam początek warto podkreślić kilka rzeczy. Po pierwsze to kolejne pieniądze po które Ostrowiec Świętokrzyski sięga, a które zostaną w większości wydane na terenie naszego miasta. Oznacza to, że projekty, które składamy, min. na ręce marszałka są naprawdę dobrze przygotowane, przez pracowników miejskiego wydziału planowania i rozwoju. Po drugie, jak pokazują liczne przykłady, nie wystarczy dobry projekt, trzeba posiadać jeszcze na tyle stabilną sytuację finansową aby móc z budżetu, wygospodarować środki na wkład własny. Dziś po raz kolejny Ostrowiec Świętokrzyski udowadnia jak stabilny jest finansowo. Jest to bowiem kolejna podpisana umowa na dofinansowanie w ciągu kilku miesięcy. Natomiast po trzecie projekt rewitalizacji świetnie wpisuje się w program odnawiania Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest on na tyle duży, że trudno byłoby dziś omówić każdy jeden punkt w satysfakcjonującym stopniu. Jest o tyle niezwykły, że będzie realizowany we współpracy z dwoma spółdzielniami mieszkaniowymi, na majątku członków spółdzielni, czyli mieszkańców wielu ostrowieckich osiedli. Jest projektem strategicznym dla poprawy standardów życia, wizerunku oraz oferty handlowej i kulturowej miasta” - powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Do projektu przystąpiły dwie spółdzielnie mieszkaniowe OSM oraz SM Krzemionki, zrealizują one liczne remonty na swoich osiedlach, a w szczególności w parku XXV-lecia jak i na osiedlu Rosochy. Już poza majątkiem spółdzielni projekt przewiduje również zagospodarowanie dużej działki na oś. Ogrody pod budowę charakterystycznego ogrodu zdrowia, który podzielony zostanie na 5 stref zmysłów - terapia wzrokiem, węchem, dźwiękiem, dotykiem i smakiem. Projekt posiada na tyle zróżnicowane zadania, że każdy znajdzie w nim inwestycję, której oczekuje. Może to być rozbudowa monitoringu miejskiego, unowocześnienie sali kinowej, budowa miejsc parkingowych, czy też Centrum Tradycji Hutnictwa, które na wzór Centrum Nauki Kopernik, będzie miejscem do pogłębiania wiedzy i dobrej zabawy dla dzieci, ale również rodziców i dziadków.

Po złożeniu stosownych podpisów pod preumową, sukces Ostrowca Świętokrzyskiego podsumował marszałek Adam Jarubas.

„Gratuluję Państwu serdecznie tego projektu. Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym jak znoszą Twój sukces. Wydaje mi się, że Wasi przyjaciele będą wystawieni na kolejną próbę. Po projekcie browaru kultury, który był największym projektem jeśli chodzi o działanie 4.4, czy wsparcie dziedzictwa kulturowego. Przyszło nam dzisiaj podpisać preumowę na realizacje kolejnego, jednego z największych siedmiu projektów, które spośród 13 uzyskały dofinansowanie” – powiedział Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

„Zazwyczaj jest tak, że mamy wiele dobrych projektów ale mogą wygrywać tylko te najlepsze. Od pewnego czasu projekty z miasta Ostrowca Świętokrzyskiego lokują się wśród tych najlepszych projektów. Gratuluję szerokiego zamysłu dotyczącego rewitalizacji przestrzeni, otwieranie miasta. Hasło "Miasto Od Nowa" jest jak najbardziej na miejscu. Życzę Państwu aby żyło się Wam w Waszym mieście milej, łatwiej i przyjemniej aby byli Państwo dumni z miejsca z którego pochodzicie i gdzie mieszkacie” – dodał marszałek.

UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola