Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Prezydent najlepszy w województwie

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Prezydent najlepszy w województwie

Prezydent Jarosław Górczyński otrzymał tytuł najlepszego prezydenta województwa świętokrzyskiego w plebiscycie Echa Dnia „Mała Ojczyzna Duża Sprawa”. To duże wyróżnienie, tym bardziej, że jest ono potwierdzeniem słuszności realizowanej polityki rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym plebiscycie Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zyskał miano „Samorządowca roku 2017”.

Tegoroczną nagrodę Prezydent Miasta otrzymał z rąk przewodniczącej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Ireny Rendudy – Dudek oraz wiceprzewodniczącego Stanisława Choinki, którzy odebrali ją podczas wtorkowej gali samorządowej.

- Dziękuję za otrzymane wyróżnienie. Ostrowiec Świętokrzyski to nasze wspólne dobro, o które mam zaszczyt dbać z zespołem mocno zaangażowanych w sprawy naszego miasta specjalistów. Działamy wspólnie i mamy wspaniałe efekty. Za każdym działaniem stoi rzesza ludzi i za to chciałbym podziękować swoim pracownikom oraz koleżankom i kolegom. Za to, że jesteście ze mną. Budować i tworzyć jest trudno, bo to wymaga wysiłku, zaangażowania i współpracy. Dobra, skuteczna i rzetelna praca broni się sama – mówił Prezydent Jarosław Górczyński.

UM Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola