Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Rawcio maskotką Rawszczyzny

Data publikacji: 2018-10-22, Data modyfikacji: 2018-10-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Rawcio maskotką Rawszczyzny
Rawcio to imię maskotki promującej Pływalnię Rawszczyzna i baseny zewnętrzne Rawka Od Nowa. Ogłoszony na antenie Radia Ostrowiec konkurs został rozstrzygnięty, a nagrody wręczone w piątkowe przedpołudnie przy odkrytych basenach. Nagrody przekazała wiceprezydent miasta Marzena Dębniak w towarzystwie dyrektora MOSiR Piotra Węglewicza, Przewodniczącego Komisji Edukacji, Wychowania, Kultury i Sportu Mariusza Łaty oraz oczywiście Rawcia.
Autorka propozycji imienia i zarazem matka chrzestna - pani Agnieszka Starachowska odebrała główną nagrodę, w postaci roweru miejskiego oraz bonu na usługi MOSiR, wraz z synami. To oni, jak sama podkreśłiła wcześniej na antenie Radia Ostrowiec, mieli wpływ na wybór imienia dla naszej maskotki. 
Jury konkursowe przyznało też dwa wyróżnienia. Karnety o wartości 200 złotych, upoważniające do korzystania z usług świadczonych na pływalni Rawszczyzna, powędrowały do pani Mirosławy Masłoń za nazwę Rawuś oraz do pana Łukasza Piwowarczyka, który zaproponował, by maskotka miała na imię Relaksik.

Przypomnijmy, że do konkursu na nazwę maskotki, która od momentu pierwszej prezentacji, która miała miejsce podczas zamknięcia pierwszego sezonu Rawki Od Nowa, spotkała się z ogromną sympatią naszych mieszkańców, wpłynęło ponad 200 propozycji.

UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola