Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Rondo w nowej szacie

Data publikacji: 2017-12-21, Data modyfikacji: 2017-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Rondo w nowej szacie

Tuż przed świętami Rondo Republiki zyskało wyjątkowy wygląd, a to za sprawą świątecznych ozdób – dużych donic z iglakami przybranymi w kształcie skrzatów. Jednakże najważniejszą zmianą, jaka nastąpiła było wprowadzenie pomarańczowo – czarnych barw na stojącą tam od dawna stalową konstrukcję reklamową. Odrestaurowany pylon zdobią: zaprojektowane przez Marcina Jedlikowskiego, w oparciu o herb miasta, piktogram z napisem Ostrowiec Świętokrzyski oraz drugi - nawiązujący do hutniczego pejzażu. 

„Odnowiona konstrukcja spotkała się już z dużym uznaniem mieszkańców, którzy dostrzegają i doceniają wprowadzane zmiany. Szczególnie entuzjastycznie wypowiadają się i reagują mieszkańcy dolnej części miasta, gdzie nadal żywe są tradycje i wspomnienia o hutniczej świetności Ostrowca Świętokrzyskiego. To cieszy i pokazuje, że realizowana polityka promocyjna miasta ma głęboki sens, gdyż bazuje na prawdziwych wartościach, z którymi utożsamiają się mieszkańcy naszego miasta” – uważa Prezydent Górczyński.

Przypomnijmy, że od dwóch lat Gmina Ostrowiec Świętokrzyski prowadzi nową politykę wizerunkową polegającą z jednej strony na porządkowaniu terenu miasta oraz unifikacji elementów identyfikacji wizualnej. W tym celu prowadzone są prace remontowe małej infrastruktury drogowej i pieszej. Do tej pory „nowe” życie zyskały istniejące, często bardzo zaniedbane m.in.: przydrożne barierki bezpieczeństwa, instalacje sieciowe czy ławki, na drogach wjazdowych do Ostrowca pojawiły się nowoczesne witacze, a przy kliku ulicach nowe, atrakcyjne wizualnie wiaty przystankowe.

UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola