Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrowiec Św.: Uroczyste podsumowanie

Data publikacji: 2017-10-25, Data modyfikacji: 2017-10-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostrowiec Św.: Uroczyste podsumowanie

24 października w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie dwuletniego okresu działalności organizacji pozarządowych, współpracujących z miastem. W uroczystości uczestniczył Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, pracownicy Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM w Ostrowcu oraz przedstawiciele organizacji. 

„Z roku na rok jest coraz więcej organizacji, które działają dla dobra mieszkańców naszego miasta i chciałbym za to bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię dla innych. To znaczy, że jest chęć, potencjał i siła, a to jest z korzyścią dla naszej lokalnej społeczności. W dzisiejszych czasach człowiek musi żyć z pasją i w ciągłym działaniu. Obecnie najczęściej ludzie poświęcający swój czas dla najmłodszych, żeby np. +zarazić+ ich sportem, poczuciem piękna czy turystyką robią to społecznie. Ostrowiec ma świetną bazę sportową, a już niebawem będziemy mieli również wspaniałą bazę na potrzeby rozwoju kultury, ale żeby te obiekty tętniły życiem potrzebni są pasjonaci. Mury czy urządzenia w tym przypadku nie zastąpią człowieka” mówi Prezydent Jarosław Górczyński.

„Mamy w naszym mieście wspaniałych pedagogów, pasjonatów. Mimo tego, że w przyszłym roku nie będziemy podnosić podatków to pozwolę sobie zaproponować organizacjom, stowarzyszeniom wyższe współfinansowanie, niż w roku bieżącym. To są dobrze wydane pieniądze z korzyścią dla ludzi. Zwiększymy ofertę zajęć. Zaproponujemy np. zajęcia dla seniorów na hali KSZO. To samo dotyczy naszych placówek kulturalnych. Mamy w Ostrowcu czym się pochwalić jak np. dodatkowymi zajęciami z języka angielskiego hiszpańskiego czy francuskiego. Za certyfikaty językowe płaci miasto, a nie rodzice ucznia” dodaje Górczyński.

Prezydent podziękował przybyłym na spotkanie przedstawicielom stowarzyszeń za pasję i wkład w rozwój różnych dziedzin tkanki społecznej miasta oraz pracownikom Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych za wzorową współpracę z organizacjami pozarządowymi. Na zakończenie uroczystości Prezydent Jarosław Górczyński został uhonorowany odznaczeniem „Za zasługi dla żołnierzy Wojska Polskiego”.

Ostrowiec Św., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola