Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsza decyzja gospodarcza Prezydenta Miasta. W Ostrowcu Świętokrzyskim podatki bez zmian

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
  W dniu 14 listopada 2018 roku w Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego odbyło się spotkanie Rady Inicjatyw Gospodarczych przy Prezydencie Miasta. Posiedzenie Rady poświęcone było tematyce wielkości stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych dla podmiotów gospodarczych, które będą obwiązywały w 2019 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Nie wyobrażam sobie prowadzenia skutecznej polityki gospodarczej miasta bez udziału przedsiębiorców, dlatego chciałbym skonsultować z Państwem wysokość nowych stawek podatkowych na 2019 rok w Ostrowcu Świętokrzyskim – powiedział Prezydent Miasta podczas spotkania. Zdaniem przedsiębiorców, szczególnie niepokojący jest wzrost cen za dostawy energii elektrycznej, kosztów paliwa czy cen surowców. Wszystko to rzutuje na dużą niestabilność w prowadzeniu działalności gospodarczej i ostatecznie wpływa na podnoszenie cen usług czy produktów oferowanych mieszkańcom naszego miasta. - Dotychczasowa polityka podatkowa miasta jest pozytywnie oceniana przez środowisko biznesowe. Stabilność w prowadzeniu działalności gospodarczej jest niezwykle ważna, dlatego uwzględniając apel przedsiębiorców, podjąłem decyzję o pozostawieniu stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych na obecnym poziomie – podsumował Prezydent Miasta. W latach 2015 – 2018 samorząd miasta zamroził stawki podatku od nieruchomości oraz opłaty za ciepło, dostarczanie wody i odbiór ścieków. W 2017 roku radykalnie zostały obniżone stawki podatku od środków transportowych. W niektórych kategoriach stawki podatkowe zostały zredukowane od 40% do 70%. Najbardziej zyskali właściciele zespołów pojazdów ciężarowych wraz z naczepą. Jest to najliczniej reprezentowana kategoria zarejestrowanych pojazdów na terenie miasta. Przyjęta polityka podatkowa przełożyła się na wymierny efekt, ponieważ nastąpił wzrost rejestrowania pojazdów w Ostrowcu Świętokrzyskim.       Propozycja o niepodnoszeniu aktualnych stawek podatków lokalnych zostanie przedstawiona radnym na sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie ostatecznie zapadnie decyzja i ich wysokości.       Rada Inicjatyw Gospodarczych przy Prezydencie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego jest organem doradczym i konsultacyjnym, który przede wszystkim ma zajmować się problemami gospodarczymi miasta oraz poszukiwać dla nich rozwiązań. Ma także inicjować nowe pomysły, które przyczynią się do rozwoju gospodarczego naszego miasta. W skład Rady wchodzą właściciele największych firm z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego oraz reprezentanci kluczowych organizacji i stowarzyszeń skupiających lokalnych przedsiębiorców.  

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/4611-pierwsza-decyzja-gospodarcza-prezydenta-miasta-w-ostrowcu-swietokrzyskim-podatki-bez-zmian
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola