Belka
Poniedziałek, 22 Października 2018   imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rondo Republiki Ostrowieckiej w nowej szacie

Data publikacji: 2017-12-20, Data modyfikacji: 2017-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 
  Tuż przed świętami Rondo Republiki Ostrowieckiej zyskało wyjątkowy wygląd, a to za sprawą nowej kolorystyki pylonu reklamowego, a także świątecznych ozdób – dużych donic z iglakami przybranymi w kształcie skrzatów. Odrestaurowany pylon zdobią: zaprojektowane przez Marcina Jedlikowskiego, w oparciu o herb miasta, piktogram z napisem Ostrowiec Świętokrzyski oraz drugi - nawiązujący do hutniczego pejzażu. - Odnowiona konstrukcja spotkała się już z dużym uznaniem mieszkańców, którzy dostrzegają i doceniają wprowadzane zmiany. Szczególnie entuzjastycznie wypowiadają się i reagują mieszkańcy dolnej części miasta, gdzie nadal żywe są tradycje i wspomnienia o hutniczej świetności Ostrowca Świętokrzyskiego. To cieszy i pokazuje, że realizowana polityka promocyjna miasta ma głęboki sens, gdyż bazuje na prawdziwych wartościach, z którymi utożsamiają się mieszkańcy naszego miasta – uważa Prezydent Górczyński. Przypomnijmy, że od dwóch lat Gmina Ostrowiec Świętokrzyski prowadzi nową politykę wizerunkową polegającą z jednej strony na porządkowaniu terenu miasta oraz unifikacji elementów identyfikacji wizualnej. W tym celu prowadzone są prace remontowe małej infrastruktury drogowej i pieszej. Do tej pory  „nowe” życie zyskały istniejące, często bardzo zaniedbane m.in.: przydrożne barierki bezpieczeństwa, instalacje sieciowe czy ławki, na drogach wjazdowych do Ostrowca pojawiły się nowoczesne witacze, a przy kliku ulicach nowe, atrakcyjne wizualnie wiaty przystankowe.  

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3350-rondo-republiki-ostrowieckiej-w-nowej-szacie
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola