Belka
Niedziela, 5 Maja 2024   imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Targowiska nadal się zmieniają

Data publikacji: 2019-06-10, Data modyfikacji: 2019-06-10
A A AWydrukDrukuj  
 
  Na Targowisku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się prace budowalne związane z wzniesieniem nowej wiaty handlowej. Proces zgodnie z zapowiedziami ma być przeprowadzony z jak najmniejszym wpływem na prowadzony w tutaj handel. - Wszelką uciążliwość dla korzystających z targowiska, będziemy chcieli zminimalizować, a cała inwestycja będzie trwała tylko pół roku- zapewnia dyrektor Targowisk Miejskich, Mariusz Kosiarz. Wcześniej przygotowaliśmy zmiany w przeprowadzeniu ciągów komunikacyjnych, a także niezbędne przeniesienia podmiotów gospodarczych tu funkcjonujących. Za każdym razem uwzględnialiśmy priorytet handlowca z uwagi na oferowany asortyment i jego oczekiwania. Trzeba też wiedzieć, że inwestycja w dużej mierze jest realizowana na dotychczas niewykorzystanym terenie. Dyrektor co prawda przyznaje, że może w początkowym okresie mogą wystąpić problemy ze znalezieniem pewnych straganów, ale w tym przypadku informacją służą zarówno władze stanowisk, jak i inkasenci w charakterystycznych żółtych koszulkach, do których można się zgłaszać z pytaniami w sprawie nowych lokalizacji. - Teren budowy jest odcięty dużym parkanem od pozostałego obszaru targowiska, ale po ustaleniach z wykonawcą mamy zapewnienia, że główne prace konstrukcyjne będą realizowane w dni nietargowe- zapowiada Mariusz Kosiarz. Powstająca wiata handlowa będzie o gabarytach zbliżonych do już istniejącej o nazwie „Mój Rynek”, jednak ze wstępnych prognoz znajdą się tam również punkty usługowe, czy boksy z odzieżą. Jej uzupełnieniem będzie budynek biurowo – socjalny podlegający przebudowie, nadbudowie i rozbudowie przeznaczony dla inkasentów oraz służb porządkowych zatrudnionych na terenie targowiska. - Cieszę się, że Targowiska Miejskie tak dynamicznie się zmieniają- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Po „Moim Rynku” przyszła kolej na kolejną wiatę i następne miejsca pod dachem, które podniosą komfort handlu w tym popularnym nie tylko wśród ostrowczan miejscu. Warto inwestować w Targowiska Miejskie, co widać po reakcjach zarówno kupujących, jak i handlujących. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Osi 6 „Rozwój miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. W ramach rewitalizacji w najbliższych latach obok nowej wiaty czeka nas jeszcze utwardzenie i odwodnienie placu targowego, budowa łącznika ulic Chrzanowskiego i Targowisk Miejskich wraz z nowymi dwustoma miejscami parkingowymi.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/5402-targowiska-nadal-sie-zmieniaja
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    ostrowiecki

    Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

    Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

    Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola