Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wsparcie dla rodzinnych ogródków działkowych. Budżet Obywatelski połączył 10 ogrodów

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-26
A A AWydrukDrukuj  
 
  Nabierają kształtu prace przy realizacji inwestycji, zgłoszonej do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przez 10 ostrowieckich ogrodów działkowych. W trakcie dzisiejszego spotkania przedstawicieli działkowców z Prezydentem Miasta ustalono harmonogram i zakres prac, które zostaną zgłoszone do realizacji. Już wkrótce Wydział Infrastruktury Komunalnej rozpocznie postępowanie procedur przetargowych. Prezydent Miasta wyraził zadowolenie z zaangażowania działkowców oraz tego, że tak dużą grupę mieszkańców połączył wspólny cel. - Jak widać cel uświęca środki. Działkowcy mieli pomysł, a my daliśmy im narzędzie do realizacji, potrzebnych im prac. Od wielu lat współpracujemy z przedstawicielami naszych ostrowieckich ogrodów. To ważna grupa mieszkańców. Ich rola w życiu miasta jest cenna. Rodzinne Ogrody Działkowe tworzące zielone enklawy na mapie miasta to także ważne miejsca integracji mieszkańców. Przygotowany przez 10 ogrodów projekt jest tego najlepszym potwierdzeniem – uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. Przypomnijmy, że po przeanalizowaniu wyników tegorocznego głosowania Prezydent Miasta podjął decyzję o udzieleniu Radzie Miasta rekomendacji dla projektu zgłoszonego przez ostrowieckich działkowców, których projekt przegrał jedynie 46 głosami.

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/4289-wsparcie-dla-ogrodkow-dzialkowych-budzet-obywatelski-polaczyl-10-rodzinnych-ogrodow-dzialkowych
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola