Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Yes I can" - ostrowieccy uczniowie sprawdzają swoją znajomość języka angielskiego

Data publikacji: 2018-01-11, Data modyfikacji: 2018-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
  Podsumowano wyniki pierwszego etapu, ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku, konkurs „Yes, I can”, w którym uczniowie ostrowieckich szkół podstawowych mają okazję sprawdzić swoje umiejętności z języka angielskiego. Organizatorem konkursu ogłoszonego pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego jest Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, który realizuje go we współpracy ze szkolnymi koordynatorami. - Głównym celem Konkursu „Yes I can” jest zachęcanie młodzieży ze szkół podstawowych do nauki języka angielskiego i sprawdzania swoich umiejętności na tle uczniów z innych placówek publicznych i niepublicznych. Pragniemy zmotywować wszystkich uczniów do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności z zakresu tego języka, a także rozbudzić zainteresowanie kulturą krajów anglojęzycznych. To ważne, by  w dzisiejszym świecie operować tym językiem, znać kulturę i mentalność krajów z tego obszaru  - uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. – To już kolejna akcja jaką podjęliśmy w celu lepszej edukacji językowej ostrowieckiej młodzieży. Od dwóch lat realizujemy nowatorski w skali kraju program finansowania certyfikowanych egzaminów językowych i nie jest to ostanie działanie w tym zakresie. Już wkrótce poinformujemy o kolejnych akcjach. Inwestycja w naszą młodzież to jedno z naszych najważniejszych zadań – dodaje Prezydent. - Konkurs skierowany jest do  uczniów klas I - VII z Ostrowca Świętokrzyskiego. W etapie I mogli wziąć udział wszyscy uczniowie z poszczególnych szkół. Przystąpiła do niego bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży  - 2279 osób z 2879 uczęszczających do szkół gminnych, oraz 287 z 430 podopiecznych szkół niepublicznych. Największa liczba uczniów zdecydowała się sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Szkole Podstawowej nr 7 - poinformowała Marta Dobrowolska - Wesołowska z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. Do II etapu, który będzie miał formę pisemnego testu – dla klas I – V - leksykalnego z elementami rozumienia ze słuchu, a dla kategorii klas VI - VII – testu leksykalno – gramatycznego z elementami słuchania oraz wiedzy o kulturze, literaturze i geografii krajów anglojęzycznych, przystąpią laureaci pierwszych trzech miejsc z każdego oddziału. Do finałowych zmagań również przejdą laureaci 1, 2, i 3 miejsca z etapu II z każdej kategorii. Swoje kwalifikacje sprawdzą w trakcie  10 – minutowej rozmowy obejmującej krótką autoprezentację, opis obrazka oraz odpowiedzi na pytania do obrazka.  

Pełna treść wiadomości na: um.ostrowiec.pl/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/3431-yes-i-can-ostrowieccy-uczniowie-sprawdzaja-swoja-znajomosc-jezyka-angielskiego
UM Ostrowiec Świętokrzyski, Źródło artykułu: um.ostrowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowiecki

  Powiat ostrowiecki - umiejscowiony w województwie świętokrzyskim z Ostrowcem Świętokrzyskim, jako centrum powiatu. W skład wchodzą gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. 

  Jako że są to tereny zurbanizowane, wśród zabytków dominują: zamki i pałace - pałac Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, pałac Wielopolskich w Częstocicach, pałac Druckich-Lubeckich w Bałtowie i ruiny dwóch zamków: Szydłowieckich w Ćmielowie i zamku w Podgrodziu; kościoły: Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach z romańską rotundą, barokowy kościół p.w. św. Mikołaja w Szewnie, późnorenesansowy kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie. Na swoim planie zwiedzania warto zaznaczyć także gotycką kaplicę z 1430 r. Zainteresowani dawną techniką nie mogą przegapić holenderskiego wiatraka z XIX w. Znajduje się on w Szwarszowicach, w Gminie Bodzechów. Nasze pociechy będą mieć mnóstwo frajdy ze spaceru po Stanisławskim mini zoo. Zobaczyć tam można modele świętokrzyskiej fauny i flory. Wszystko naturalnej wielkości.

  Dojechać się tam da drogą wojewódzką nr 751.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola